Новини

Прагнемо убезпечити споживача від курортних «сюрпризів»

Перший заступник голови ДПА в Одеській області — начальник управління податкової міліції Микола МатораЛіто. Море. Курорт. Цього періоду протягом року з нетерпінням чекають не тільки відпочиваючі, а й мешканці курортного регіону. Адже якщо для перших це можливість гарно відпочити, зняти трудову напругу, то для других курортний сезон — чи не єдина можливість заробити гроші, щоб вижити під час міжсезоння. Однак у гонитві за наживою спритники обирають способи і методи заробляння грошей не завжди чесні і по відношенню до держави, і по відношенню до споживачів. У цьому їм протистоять податківці. З початком курортного сезону на території м. Одеси та Одеської області на виконання завдань, покладених керівництвом держави і ДПА України, працівниками ДПА в Одеській області та податкових інспекцій на місцях проводиться відпрацювання суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у місцях масового відпочинку.


З метою своєчасного та якісного реагування на порушення податкового законодавства створено робочі групи з числа найкращих фахівців. Серед основних питань, які підлягають перевірці, передусім — оформлення найманих працівників, недопущення виплат заробітної плати «в конвертах», наявність дозвільних документів на провадження господарської діяльності, зокрема ліцензій на торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами та реалізацію імпортної елітної підакцизної продукції, законно ввезеної на територію України.

На сьогодні за результатами проведення 208 перевірок виявлено стільки ж порушень, тобто у жодному з випадків не було зафіксовано чесне ведення суб'єктами господарської діяльності.

За результатами перевірок порушено 19 кримінальних справ у сфері оподаткування, з них вісім — згідно з частиною третьою ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах — із сумою збитків понад 1 млн. грн.), п'ять — згідно з частиною третьою ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання чи транспортування з метою збуту підакцизних товарів з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей). Припинено діяльність трьох підпільних цехів з виробництва фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції.

У ході відпрацювання суб’єктів господарювання, які провадять діяльність на пляжах та в інших місцях масового відпочинку Одеського регіону, із незаконного обігу вилучено товарів на загальну суму 2,8 млн. грн., з них підакцизних товарів — на суму 2,16 млн. грн., у тому числі алкогольних напоїв — на суму 221,6 тис. грн., тютюнових виробів — на суму близько 2 млн. грн. До Державного бюджету України мобілізовано 3,8 млн. грн., стягнуто податкового боргу на загальну суму 2,57 млн. грн. Притягнуто до адміністративної відповідальності 33 особи.

За результатами перевірок розважальних об’єктів, розташованих у прибережній зоні м. Одеси, встановлено факти реалізації алкогольних напоїв особам, які не досягли 18-річного віку. Стосовно суб’єктів господарювання, якими допущено ці порушення, вжито фінансові санкції відповідно до норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» і анульовано ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Користуючись нагодою, хочу в черговий раз закликати мешканців та гостей нашого регіону не бути байдужими до порушень норм і правил торгівлі та обслуговування суб’єктами господарювання. Адже почасти окрім збитків, нанесених державі, такі прояви жадібності, недбальства та халатності становлять загрозу для здоров’я та життя людей. У разі виявлення порушень законодавства України телефонуйте до чергової частини УПМ ДПА в Одеській області за номером 300-300 або подавайте письмові заяви за адресою: м. Одеса, вул. Семінарська, 5. А ми у свою чергу докладемо всіх зусиль, щоб ваш відпочинок не був затьмарений прикрощами неякісного сервісу.


Підготував Ігор КАПАЦИН,
прес-офіцер УПМ ДПА в Одеській області