Новини

Звітує УПМ ДПА у Черкаській області

  • Заходами, проведеними за участю підрозділів УПМ ДПА у Черкаській області, з початку року забезпечено33,9 млн. грн. надходжень до Державного бюджету України.
  • Викрито 92 злочини у сфері оподаткування, з яких 81 — тяжкі та особливо тяжкі.
  • За порушеними кримінальними справами встановлено збитків на загальну суму 28,41 млн. грн.,з яких відшкодовано 16,24 млн. грн.
  • До суду спрямовано 32 кримінальні справи, 26 з обвинувальним висновком, з яких 9 — за частиною третьою ст. 212 Кримінального кодексу України.
  • Викрито та припинено незаконну діяльність 3 конвертаційних центрів та 6 фіктивних фірм, з яких стягнуто готівкових і безготівкових коштів на загальну суму 939,3 тис. грн.
  • Встановлено 27 фактів необґрунтовано заявленого до відшкодування ПДВ на суму 34,23 млн. грн.
  • Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 13,12 млн. грн., з яких 6,6 млн. грн. — товари підакцизної групи.
  • Виявлено та припинено діяльність 21 підпільного цеху з нелегального виробництва товарів народного споживання.

 

«Паперові» радіостанції дорожчі за звичайні

У ході відпрацювання матеріалів щодо переможців тендерів найвищої групи ризику фахівцями УПМ ДПА у Черкаській області виявлено факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах при здійсненні діяльності у сфері державних закупівель.


Перевіркою встановлено, що 42-річний керівник одного з ТОВ з м. Черкас — переможець тендеру за результатами відкритих торгів на поставку на державне підприємство до м. Києва радіостанцій та комплектуючих до них у вересні 2010 р. уклав з цим державним замовником договір на суму 141 млн. грн.

У подальшому, отримавши кошти від замовника та не маючи наміру сплачувати податки від проведеної операції, директор ТОВ розробив злочинну схему ухилення від сплати податків до бюджету, в якій використав фіктивне підприємство з м. Харкова. Перерахувавши гроші на розрахунковий рахунок фіктивного підприємства за нібито поставлені радіостанції, директор ТОВ згодом отримав їх назад, сплативши подільнику певний відсоток. «Відмивши» таким чином кошти, зловмисник придбав радіостанції за готівку в іншого підприємства за ціною, значно нижчою від ринкової, та передав замовнику.

Таким чином, керівник товариства незаконно включив до складу податкового кредиту суми ПДВ, внаслідок чого до державного бюджету не надійшло 5,7 млн. грн. коштів.

За матеріалами, зібраними працівниками податкової міліції ДПА у Черкаській області стосовно директора та головного бухгалтера ТОВ, слідчим відділом порушено кримінальну справу за фактом навмисного ухилення від сплати податків до державного бюджету в особливо великих розмірах за ознаками злочину, передбаченого частиною третьою ст. 212 Кримінального кодексу України.

Триває слідство.

 

Техніка — на межі фантастики

Порушено кримінальну справу стосовно 40-річного директора звенигородського товариства, який придбав у фіктивного підприємства фіктивні комп’ютери.


Працівниками УПМ ДПА в Черкаській області виявлено резонансний факт ухилення від сплати податків директором одного із ТОВ Звенигородського району Черкаської області, що здійснює оптову торгівлю офісною комп’ютерною технікою та комплектуючими до неї. У листопаді — грудні минулого року він умисно відобразив у бухгалтерському та податковому обліку підприємства придбання офісної техніки та комплектуючих на загальну суму 98, 678 млн. грн. від підприємства з ознаками фіктивності, ухилившись від сплати податку на додану вартість на суму 16, 446 млн. грн. Насправді ж усі операції з купівлі-продажу техніки відбувалися лише на папері та з метою прикриття її справжнього походження, яке швидше за все є контрабандним.

У ході проведення обшуків виявлено та вилучено побутову, комп’ютерну та іншу техніку закордонних виробників без підтвердних документів про її походження орієнтовною вартістю близько 60 млн. грн., кошти в розмірі 234 тис. грн. та документи фінансово-господарської діяльності, що підтверджують факти взаємовідносин ТОВ із СГД, які мають ознаки фіктивності.

Стосовно директора товариства порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого частиною третьою ст. 212 Кримінального кодексу України.


За матеріалами УПМ ДПА у Черкаській області