Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
39
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
ДИРИГЕНТИ ЗМІН
20.01.2012, № 3

Дісталося на горіхи

Аферу, спрямовану на нелегальне виведення за кордон коштів, викрили працівники відділу протидії злочинам у базових галузях економіки та кредитно-фінансовій сфері податкової міліції ДПІ у м. Вінниці.


Кримінальна схема переведення коштів у тіньовий обіг базувалася на експорті продукції (а саме волоських горіхів) на територію Угорщини. Партію товару на суму понад 1,2 млн. грн. (майже 160 тис. дол.) було відправлено закордонним колегам, однак гроші від її реалізації до України не повернулися. Податківці з’ясували, що директор вінницької фірми-постачальника насправді був підставною особою, до функцій якої входило зареєструвати фірму на власне ім’я та ставити підписи під фінансово-господарськими документами. Однак переговори із закордонними партнерами вели фактичні власники фірми — мешканці іноземної країни. Саме вони й запропонували угорцям перевести оплату за отриману продукцію на банківський рахунок іншої країни (в ході оперативних заходів з’ясувалося: власники обох фірм мають родинні зв’язки, що свідчить про факт змови).

Чималі сумніви податківців викликала якість відправленої за кордон продукції — для отримання обов’язкового під час експортних операцій сертифіката про походження товару юридичний директор приватного підприємства підробив документи на закупівлю сільгосппродукції, також завірені підробленими печатками сільських рад. Для направлення продукції на експертизу, що мала встановити її якість, директор придбав певну кількість горіхів на ринку.

Наразі порушено кримінальну справу за ст. 207 Кримінального кодексу України  (ухилення від повернення виручки в іноземній валюті), а також за ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення). Крім того, у діях зловмисників вбачаються ознаки злочинів, передбачених статтями  205 та 209 цього Кодексу, — фіктивне підприємництво та відмивання коштів, одержаних злочинним шляхом. Зловмиснику загрожує покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі терміном до трьох років


Ольга ШИШКІВСЬКА,
прес-офіцер УПМ  ДПА у Вінницькій області