Новини

Якщо відпочинок, то лише активний

Такого девізу дотримуються члени первинного осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація ветеранів державної податкової служби України» Тернопільської ОДПІ.


Нещодавно податківці побували на екскурсії у м. Кам’янці-Подільському Хмельницької області та м. Хотині Чернівецької області. Знайомство з особливостями географічного положення та пам’ятками архітектури Кам’янець-Подільської фортеці розпочалося ще на під’їзді до неї. Гідом була жителька Кам’янця-Подільського, добре обізнана в історії заснування старого міста. Гості відвідали Музей грошей та експозицію «Магдебурзьке право», які знаходяться у колишньому Будинку магістрату — Ратуші на площі Польський ринок, ознайомилися з історією виникнення грошового обміну в Україні, на Поділлі, побачили банкноти УНР, згадали часи облігацій і купонів, побували у кімнаті Магдебурзького права, де дізналися про особливості судочинства того часу. Величчю та багатством архітектурних форм податківців вразив Кафедральний костел Святих Апостолів Петра і Павла. Ця історична пам’ятка є діючим католицьким храмом і належить до Семи чудес міста.

Пройшовши через Тріумфальну арку та загадавши бажання, екскурсанти потрапили на територію костелу, де дізналися про багато цікавих історичних фактів щодо його розбудови, розмаїття архітектурних форм і зміни статусу храму від кафедрального собору до мечеті та парафіяльного костелу. На прикладі архітектури храму було цікаво спостерігати поєднання християнських і мусульманських тенденцій: органічно виглядають в одному ансамблі власне костел, мінарет і статуя Божої Матері, яка благословляє місто та край.

«Ця пам’ятка архітектури є свідченням того, що історія все розставляє на свої місця, — говорить ветеран податкової служби Марія Криницька. — Адже незважаючи на те що протягом століть храм змінював свій статус від кафедрального собору до мечеті та костелу, сьогодні це справді духовна візитівка м. Кам’янця-Подільського».

У часи литовсько-руського князювання, козацтва та гайдамаччини занурились екскурсанти під час відвідин Кам’янець-Подільської фортеці — однієї з найбільш збережених пам’яток фортифікаційного мистецтва ХІІ — ХVІІІ ст. «Неймовірно, як будівничі цієї споруди змогли прорахувати всі переваги природного місця її розташування, врахувати усі вигоди та достоїнства місцевого ландшафту, завдяки чому фортеця тривалий час була неприступною», — поділився своїми враженнями один із активних членів первинного осередку ВГО «Асоціація ветеранів державної податкової служби України» Тернопільської ОДПІ Анатолій Синельник.

У підземеллях і вежах фортеці відкрито експозиції, які відтворюють сторінки її історії. На території розташовано відділ етнографії, де представлено унікальні експонати музею — колекції гончарних виробів, ковальські роботи, вишивки і ткацтво, різьблення по дереву, цінні культові предмети, а також експозиція оборони фортеці від турків, експозиція ув’язнення Устима Кармелюка, криниця, метальна зброя.

Придбавши сувеніри та подарунки рідним, додому податківці-ветерани поверталися трохи втомлені, але задоволені, адже нові враження та цікаві історичні довідки лише додали впевненості у доцільності проведення активного дозвілля.

«Під час таких екскурсій трохи втомлюєшся фізично, але збагачуєшся духовно, поглиблюєш свої історичні знання, — ділиться враженнями про екскурсію Мирослава Мужевич. — Більшість ветеранів давно мріяли про таку поїздку і завдяки первинному осередку ВГО «Асоціація ветеранів державної податкової служби України» Тернопільської ОДПІ, її керівництву таку мрію вдалося втілити в життя».


Анна РАВА,
голова первинного осередку ВГО «Асоціація ветеранів
державної податкової служби України» Тернопільської ОДПІ