Бухоблік
Тема: ПДФО

Запитання — відповіді

Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб дохід, що виплачується податковим агентом фізичній особі — власнику сільськогосподарської продукції, якщо довідку за формою № 3 ДФ не надано?

Якщо фізичною особою — власником сільськогосподарської продукції не надано довідку про право на отримання доходу в джерела виплати без сплати податку, податковий агент відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу зобов'язаний утримати податок на доходи фізичних осіб із суми виплаченого доходу, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 цього Кодексу. Згідно з п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо нарахованих (виплачених, наданих) доходів (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 — 167.5 цієї статті). Якщо база оподаткування з урахуванням норм п. 164.6 ст. 164 цього Кодексу щодо зазначених доходів у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17%.

 

Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб дохід, отриманий фізичною особою від продажу тварин, що не були вирощені на власній земельній ділянці?

Загальний оподатковуваний дохід — будь-який дохід, що підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду (п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу).

Підпунктом 14.1.202 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що продаж (реалізація) товарів — будь-які операції, які здійснюються відповідно до договорів купівлі-продажу, міни, поставки та інших господарських, цивільно-правових договорів, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.

Отже, якщо фізична особа отримує дохід від продажу (реалізації) товару, відмінного від рухомого та нерухомого майна, зокрема тварин, що не були вирощені на власній земельній ділянці, такий дохід включається до складу загального оподатковуваного доходу платника податку та підлягає оподаткуванню за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу, тобто 15 та/або 17%.

 

Чи є підстави для невидачі сільською радою довідки за формою № 3 ДФ, якщо платнику податку виділено земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, а також він має земельний пай, засвідчений Державним актом?

Якщо платник податку, якому надано відповідно до ст. 121 Земельного кодексу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, має ще й земельний пай, право на який засвідчено Державним актом, підстави для видачі сільською, селищною, міською радою довідки за формою № 3 ДФ відсутні. При цьому не має значення, використовує (здає в оренду, обслуговує тощо) чи ні власник такий пай. Підстави для видачі відсутні також, якщо платник податку фактично використовує для вирощення (вироблення) сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), яка їм реалізовується, належні йому земельні ділянки, розмір яких перевищує встановлені ст. 121 Земельного кодексу розміри.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00