Новини

Три мільйони — з державної кишені

На Донеччині викрито чергову схему несплати податків в особливо великих розмірах.


Протягом року на виробничих потужностях великого підприємства — виробника пально-мастильних матеріалів одночасно з іншими видами автомобільного палива виготовлявся й так званий альтернативний бензин. Посадові особи підприємства-виробника реалізовували його оптом як автомобільне паливо марки «Innovative E-95». З метою ухилення від сплати акцизного податку керівники підприємства оформили у місцевому відділенні обласної торгово-промислової палати висновок про те, що цей вид продукції належить до товарної групи хімічних продуктів і не підлягає оподаткуванню акцизним податком.

Але згідно з даними Донецького центру стандартизації, метрології і сертифікації та висновками проведеної за ініціативою податківців хімічної експертизи зразків виготовленого бензину продукт містить у своєму складі етанол, належить до групи нафтопродуктів і, відповідно, має підлягати оподаткуванню.

Внаслідок протизаконних дій керівників підприємства до Держбюджету України не надходило 182 євро з кожної виробленої тонни бензину, в цілому — понад 3 млн. грн.

У результаті оперативно-слідчих заходів працівники податкової міліції виявили на території підприємства та вилучили з метою відшкодування збитків 3,9 тис. т пально-мастильних матеріалів, що слугували сировиною для виробництва альтернативного бензину. Триває слідство з метою встановлення повного кола осіб, причетних до виробництва та збуту палива та ухилення від сплати податків.


За матеріалами УПМ ДПС у Донецькій області