Новини

Міждержавний обмін ідеями

Голова ДПС України Віталій ЗАХАРЧЕНКО взяв участь у XXVІІІ засіданні Ради керівників податкових служб при Інтеграційному комітеті держав — учасниць ЄврАзЕС.

На засіданні Ради, що відбулося 21 — 22 липня 2011 р. у м. Алмати (Казахстан), були присутні делегації Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Російської Федерації, Республіки Таджикистан. Як спостерігачі у заході брали участь делегації податкових служб Республіки Вірменія, Республіки Молдова та України. Крім того, до роботи Ради долучився представник Фінансової гвардії Італійської Республіки.


Під час засідання Ради, яким керував Голова Податкового комітету Міністерства фінансів Республіки Казахстан Даулет Єргожин, було, зокрема, представлено матеріали щодо заходів, які здійснюються в державах — учасницях ЄврАзЕС, спрямованих на покращення діяльності податкових органів, у тому числі запровадження системи управління ризиками, проведення реінжинірингу бізнес-процесів податкових органів.

Було взято до уваги інформацію Секретаріату Комісії Митного союзу щодо податкового регулювання в Митному союзі за умови відсутності митного контролю та митного оформлення.

Представники Податкового комітету Міністерства фінансів Республіки Казахстан презентували досвід роботи з надання податкових послуг та контролю за їх якістю. Йшлося передусім про організацію діяльності сall-центрів, впровадження електронних сервісів «Кабінет платника податку», автоматизацію процесів адміністрування виробництва та реалізації алкогольної продукції.

На засіданні Ради було підписано Концепцію основних напрямів інформаційної взаємодії в електронному вигляді податкових служб держав — учасниць ЄврАзЕС. Крім того, сторони обговорили стан реалізації Плану заходів з підвищення ефективності діяльності Ради керівників податкових служб при Інтеграційному комітеті держав — учасниць ЄврАзЕС та звіт про роботу Ради.

Делегація ДПС України зацікавилась досвідом роботи податкової служби Казахстану щодо впровадження електронних сервісів «Кабінет платника податку», а також автоматизації процесів адміністрування виробництва та реалізації алкогольної продукції.

«Кабінет платника податку» — це персоніфікований і захищений від несанкціонованого доступу розділ на порталі Податкового комітету Міністерства фінансів Республіки Казахстан. Він створений з метою розширення спектра електронних послуг, які надаються податковою службою, і дає можливість платникам податків з будь-якого місця за допомогою лише Інтернету скористатися різноманітними сервісами, такими як підготовка та подання форм податкової звітності, подання податкових заяв, отримання податкових повідомлень, сплата податків та інших обов'язкових зборів, робота з накладними на відпускання алкогольної продукції тощо.

Автоматизована система контролю за виробництвом та реалізацією алкогольної продукції дає змогу в режимі реального часу забезпечити дієвий контроль за виробництвом, реалізацією та обігом алкоголю, що є актуальним і для України.

Матеріали з цих та інших питань будуть опрацьовані структурними підрозділами ДПС України з метою можливого впровадження. Як пообіцяв Віталій Захарченко, найкращі зразки організаційних і технічних новацій згодом втілюватимуть у практику вітчизняні податківці. «У нас є креативні рішення, які охоче запозичують наші колеги з інших держав. Проте і в них є цікаві доробки, що можуть бути корисними для нас. Цінність таких міжнародних зустрічей в тому, що фахівці з різних країн готові безкорисно ділитися один з одним найкращими ідеями та технологіями», — підсумував Голова ДПС України.


Юрій ГЛАДУН,
начальник Управління міжнародних зв’язків ДПС України