Новини

Створено карту тіньового сектора

Цей документ ДПС України податківці використовуватимуть для запобігання приховування прибутків від оподаткування платниками ПДВ та фізичними особами.

Про це повідомив заступник Голови ДПС України Олександр КЛИМЕНКОЗаступник Голови ДПС України Олександр Клименко під час семінару-наради{h}Заступник Голови ДПС України Олександр КЛИМЕНКО:
«Розроблені нашими фахівцями методи аналізу та прогнозування дають змогу не тільки точно оцінити загальні обсяги тіньової економіки, а й локалізувати її учасників за територіями та видами діяльності. Ці карти надійдуть керівникам усіх територіальних підрозділів ДПС України та стануть їх настільними книгами з детінізації української економіки»{/h} під час семінару-наради з питань підвищення рівня організаційної та аналітичної роботи регіональних підрозділів економічного аналізу, обліку та звітності.


З його слів, на карті тіньового сектора окреслено підприємства — платники ПДВ, що мінімізують податкові зобов’язання. Здійснюється робота з формування карти тіньового сектора фізичних осіб — несумлінних платників податків.

«Розроблені нашими фахівцями методи аналізу та прогнозування дають змогу не тільки точно оцінити загальні обсяги тіньової економіки, а й локалізувати її учасників за територіями та видами діяльності. Ці карти надійдуть керівникам усіх територіальних підрозділів ДПС України та стануть їх настільними книгами з детінізації української економіки», — зауважив Олександр Клименко.

Крім того, для кожної адміністративно-територіальної одиниці буде складено «Зріз економічної ситуації».

«Цей документ враховуватиме всі чинники та тенденції в окремому місті чи районі. В тому числі — дисбаланс між сплатою податків та обсягами коштів, що обертаються в економіці. І від керівників на місцях ми вимагатимемо адекватного податкового супроводження бізнесу на своїх територіях», — зазначив заступник Голови ДПС України.

Нагадаємо, аналітики ДПС зазначили, що 10 — 17% коштів української кономіки обертається в «тіні». До таких висновків експерти дійшли, аналізуючи діяльність підприємств з оборотом понад 1 млн. грн.

Водночас, як зазначив на семінарі-нараді Олександр Клименко, потрібно підвищувати якість прогнозно-аналітичної роботи в органах ДПС.

На сьогодні, переконаний посадовець, ще не на повну потужність використовуються інтелектуальний потенціал та можливості інформаційних ресурсів служби.

Аналітична робота має спрямовуватися на всесторонній комплексний аналіз економічної ситуації в Україні, в регіонах та районах. Підрозділи ДПС мають працювати на випередження, контролювати всі процеси, що відбуваються на місцях: від постановки платників на облік, прийняття декларацій до процесів аналітичної обробки податкової інформації безпосередньо працівниками ДПС.

Важливим завданням залишається питання формування та посилення організаційного потенціалу підрозділів економічного аналізу, обліку та звітності ДПС. На думку Олександра Клименка, цього можна досягти, діючи в трьох напрямах: створення аналітичного центру з проведення аналітичної роботи та стратегічного прогнозування; детінізація економіки шляхом упровадження системи раннього виявлення та ліквідації конвертаційно-транзитних груп; формування системи збалансованих показників.