Юридична практика

Управління внутрішньої безпеки ДПА України повідомляє

Одним із головних завдань підрозділів УВБ ДПА України є забезпечення захисту працівників органів податкової служби та їх сімей від протиправних дій, оскільки від ефективності роботи цих підрозділів залежить не тільки репутація ДПС України, а й особиста безпека її працівників.


Злочинці намагалися викрасти дитину податківця

У поточному році кількість протиправних дій, скоєних щодо працівників органів ДПС, перебуває на рівні минулого року — зафіксовано близько 80 таких фактів. При цьому значна кількість злочинів, скоєних стосовно податківців, припадає на вечірній і нічний час, коли вони перебувають не на службі.

Найпоширенішими протиправними діями щодо працівників органів ДПС є крадіжки особистого майна — 11 випадків, напади з метою пограбування — 11 випадків, хуліганські дії — 2 випадки.

З початку 2011 р. 32 працівники податкової служби допустили втрату службових посвідчень. Проведеними службовими розслідуваннями до винних вживаються заходи реагування. УВБ ДПА України нагадує, що кожен співробітник податкової служби повинен бережно ставитись до посвідчення, не залишати особисті документи без нагляду.

За січень — червень поточного року сталося 24 дорожньо-транспортні пригоди за участю працівників органів ДПС, двоє податківців загинули.

Найбільш резонансною є подія, яка трапилась у Донецькій області, коли зловмисники спробували викрасти дитину працівника податкової служби,  погрожували та вимагали викуп у розмірі 100 тис. дол. США. На жаль, відділ внутрішньої безпеки про цю подію вчасно не було повідомлено, що й дало змогу зловмиснику деякий час перебувати на волі. Особу зловмисника встановлено, щодо нього порушено кримінальну справу, а його затримано співробітниками міліції.

УВБ ДПА України звертається до працівників податкової служби, які стали жертвою злочинців, із проханням про кожен такий факт терміново інформувати підрозділи внутрішньої безпеки.

 

Не одеські «жарти»

Управління внутрішньої безпеки ДПА України вже повідомляло про шахраїв, які, представляючись керівниками органів податкової служби, вимагали від суб’єктів підприємницької діяльності організації банкетів, а також перерахування коштів для поповнення рахунків мобільного зв’язку.

Нещодавно подібний випадок трапився в Одеській області. До Роздільнянської МДПІ звернулися два підприємці — керівники ресторанів з проханням уточнити час приїзду комісії ДПС України. Згодом було встановлено, що підприємцям телефонував невідомий, представився керівником податкової інспекції та просив перерахувати кошти на банківський рахунок і накрити стіл... для членів комісії з ДПА України. ДПА в Одеській області висловила стурбованість подібними випадками та заявляє про намір покласти край діям зловмисників, які дискредитують працівників державної податкової служби.

Податківці Одещини закликали всіх суб'єктів підприємницької діяльності у разі отримання інформації щодо здійснення шахрайських дій особами, які представляються співробітниками органів ДПС, негайно звертатись до відділу внутрішньої безпеки при ДПА в Одеській області УВБ ДПА України за «телефоном довіри» 34-62-14 або до чергової частини УПМ ДПА в Одеській області за телефоном 300-200.

 

Щоб не стати жертвою шахраїв, ДПС України закликає громадян, суб’єктів господарювання бути пильними, а у разі отримання інформації про шахрайські дії необхідно негайно зателефонувати за багатоканальним номером телефону ДПС України 0-800-501-007 або повідомляти Управління внутрішньої безпеки, його регіональні підрозділи для відповідного реагування.


Євген САФОНОВ,
заступник начальника УВБ ДПА України