Новини

Лідери електронного документообігу

У ДПС України відкрито перший державний Центр сертифікації електронних ключів.

«Сьогодні важливий день у житті як платників податків, так і податківців. Відкриття Центру — це практичне рішення податковою службою завдання щодо переходу від виконання фіскальних функцій до сервісного обслуговування», — наголосив Голова ДПС України Олександр КЛИМЕНКО під час урочистого відкриття Центру сертифікації електронних ключів 30 травня 2012 р. За його словами, генерування ключів буде абсолютно безкоштовним. До того ж Центр працює на сучасній програмно-технічній базі, яка дає змогу надавати користувачам весь спектр послуг електронного цифрового підпису та криптографічного захисту інформації.


Сама процедура отримання ключа електронного цифрового підпису займатиме у платників від 15 до 25 хвилин. Задля цього у Центрі працюють понад 150 осіб, які надають кваліфіковану допомогу з роз’яснення питань щодо оформлення документів. Також для зручності платників триває створення розгалуженої мережі представництв Центру по всій Україні. Відкрито вже 26 таких представництв у регіонах і 11 — при кожній ДПІ у столиці.

Присутні на заході журналісти переконалися на власні очі в оперативності процедури, адже їхній увазі було запропоновано пряме включення з представництва Центру в ДПІ у Голосіївському районі м. Києва. За словами громадянки, яка першою отримала сертифікат електронного підпису, із цією метою вона витратила близько 20 хвилин, причому пакет документів, які потрібно заповнити, був мінімальним.{h}Ксенія ПОЛІНСЬКА, суб’єкт підприємницької діяльності — фізична особа, першою отримала сертифікат електронного підпису в ДПІ у Голосіївському районі м. Києва:
«На собі відчула ставлення працівників податкової інспекції як до клієнта. Вся процедура зайняла орієнтовно 20 хвилин — дуже оперативно і зручно. Тепер не витрачатиму часу на поїздки до ДПІ, хіба що один раз на рік для подовження дії ключа»{/h} Усю необхідну інформацію, нормативні документи та інструкції розміщено на офіційному інформаційному ресурсі — http://www.cskidd.gov.ua.

«Ми йдемо назустріч платникам, пропонуючи їм дедалі більше сервісів, і при цьому враховуємо кращі тенденції — орієнтуємося на досвід колег, які займають високі місця в рейтингу Світового банку Paying Taxes, — прокоментував подію Голова ДПС України. — Приміром, Ірландія та Канада надають подібні послуги. Вважаю, і в Україні слід зробити так, аби підприємці працювали у більш комфортних умовах».

Нині в електронному вигляді звітність подають 94% платників ПДВ. Щодо малого й середнього бізнесу цей показник поки що менше, але податківці сподіваються, що відкриття Центру буде стимулом для їх переходу на електронну звітність.

У подальших планах керівника податкового відомства — забезпечення платникам можливості безкоштовно подавати звітність не тільки до податкової, а й до інших органів державної влади. «Ми не зупинимося на досягнутому і будемо розвивати можливості Центру. Це — питання часу», — наголосив Олександр Клименко.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua

Урочисте відкриття Центру сертифікації електронних ключів