Новини

Проект закінчується, модернізація продовжується

Відбулося підсумкове засідання підгрупи зв’язків із громадськістю Міжвідомчої робочої групи з питань координації та контролю за реалізацією здійснюваного спільно зі Світовим банком проекту «Модернізація державної податкової служби України — 1», який завершується нинішнього року. Заступник Голови ДПС України керівник цієї підгрупи Андрій ІГНАТОВ підбив підсумки багаторічної діяльності українських податківців. Заступник директора Департаменту взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС України — начальник прес-служби Андрій СОКОЛОВ поінформував про проведення роз’яснювальної роботи серед платників податків з питань реформування податкового відомства.


Підсумкове засідання підгрупи зв’язків із громадськістюНаразі проводяться роботи з дослідної експлуатації та впровадження чи не найважливіших складових проекту «Модернізація державної податкової служби України — 1» — інформаційних систем «Податковий блок» і «Управління документами», що мають забезпечувати реалізацію основних модернізованих бізнес-процесів податкової служби. Дослідну експлуатацію цих систем розпочато у шести пілотних регіонах країни. Податківці Донецької, Львівської, Хмельницької, Черкаської областей, АР Крим та м. Києва на практиці вивчають переваги інформаційних систем.

«Під час реалізації проекту закладено міцний технологічний фундамент, який сприяє розширенню та покращенню сервісу обслуговування платників податків, — наголосив Андрій Ігнатов. — Успішна реалізація проекту відкриває нові можливості для розвитку служби».

Днями відкрито Центр сертифікації ключів ДПС України, з червня поточного року розпочнеться безкоштовна видача всім платникам податків України електронних ключів. Це дасть їм змогу використовувати електронний цифровий підпис при взаємодії як з податковою службою, так і з іншими органами державної влади.

Крім того, створюється мережа центрів обслуговування платників податків, які надаватимуть комплекс стандартизованих послуг, здійснюються заходи з розробки та впровадження нового електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків», а також електронної картки платника податків. Така робота є логічним продовженням робіт за проектом.

Зокрема, для бізнесу та громадян реалізація електронного кабінету платника податків у перспективі сприятиме істотній економії часу та зменшенню фінансових витрат, яке буде досягнуто внаслідок зниження в перспективі вартості електронних послуг та ліквідації адміністративних бар’єрів, наприклад, при отриманні свідоцтв, довідок тощо.

Користувачам електронного кабінету платника податків видаватиметься відповідна електронна картка платника, яка забезпечуватиме його автентифікацію, реалізуватиме механізм використання електронно-цифрового підпису та зможе виконувати криптографічні операції при взаємодії платника з органами ДПС України.

 «Хоча проект «Модернізація державної податкової служби України — 1» завершується, однак процес реформування  податкової служби не припиняється, роботи продовжуватимуться», — запевнив Андрій Ігнатов.

Заступник очільника податкового відомства підкреслив, що з метою поліпшення адміністрування податківці активно співпрацюватимуть з Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової й митної політики під час розробки змін до Податкового кодексу України.

«Нами було запропоновано близько 180 поправок, які виключають двояке трактування положень Кодексу, поліпшують процедуру адміністрування і впроваджують деякі новації, які будуть на користь платникові, — зазначив заступник Голови ДПС України. — Наприклад, передбачається скасування накладної в паперовому вигляді, якщо її зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Директор Департаменту розвитку та модернізації державної податкової служби  Олег Охтень доповів про стан робіт завершального етапу проекту, запевнив, що всі роботи буде успішно та своєчасно виконано та окреслив перспективи щодо стратегічного планування робіт з модернізації служби та пошуку шляхів до їх виконання. На засіданні підгрупи підтримано рішення керівництва ДПС України не завершувати роботу у напрямі модернізації служби загалом та обміну інформацією представниками законодавчих та виконавчих органів на засіданнях Міжвідомчої робочої групи зокрема.


Тетяна ДЕМКІВ,
Микола ВЛАЩУК