Новини

АР Крим

АР Крим

За інформацією, наданою першим заступником голови ДПС в АР Крим Тетяною Сидоркевич, за чотири місяці поточного року платники податків поповнили місцеві бюджети Автономії на 1215 млн. грн.


Надходження до бюджетів місцевих громад порівняно з минулорічним показником збільшилися на 17%, додатково надійшло 170 млн. грн.

«Така сума перевищення порівнянна із загальними перерахуваннями в місцеві бюджети від Офісу великих платників податків, які за чотири місяці становлять близько 195 млн. грн.», — повідомила Тетяна Сидоркевич.

Так, за згадуваний період до Держбюджету України надійшло 966,4 млн. грн., а додатково — 259 млн. грн. Темпи зростання щодо відповідного періоду 2011 р. становлять 137%.

Загалом з початку року платники податків уже сплатили до Зведеного бюджету АР Крим 2181,4 млн. грн., що майже на 429,3 млн. грн., або на 25%, більше, ніж у 2011 р.

Зокрема, Офісом великих платників податків переказано 585,2 млн. грн., що становить 27% загальнокримських податкових надходжень.

Крім того, зі слів першого заступника голови ДПС в АР Крим, станом на 01.05.2012 р. до бюджетів органів місцевого самоврядування зібрано 0,5 млн. грн. туристичного збору. Порівняно з минулорічними показниками надходження зросли в 2,3 раза. Найбільші обсяги коштів мобілізували в ялтинському (0,3 млн. грн., що становить 54% усіх надходжень) і в євпаторійському (близько 0,1 млн. грн.) регіонах. «Зростання надходжень спостерігається в усіх регіонах, де справляють туристичний збір, окрім Сакського, Ленінського та Чорноморського», — наголосила Тетяна Сидоркевич і нагадала, що в 2011 р. зібрано 8,5 млн. грн. туристичного збору.

Посадовець зазначила, що в Криму збільшилася кількість платників єдиного податку, а податкові надходження від їх діяльності зросли майже вдвічі. За чотири місяці вони спрямували до місцевих бюджетів понад 50,3 млн. грн., що перевищує цей показник минулого року майже на 21 млн. грн.

Наразі в Криму кількість платників податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, порівняно з минулим роком збільшилася на 6,5 тис. і становить 56,2 тисячі.


Олена НИЗОВА,
головний державний податковий інспектор відділу

взаємодії зі ЗМІ та громадськістю ДПС в АР Крим