Новини

Звітує УПМ ДПС у Сумській області

  • Завдяки заходам, проведеним за участю підрозділів УПМ ДПС у Сумській області, з початку року до Державного бюджету України мобілізовано понад 19 млн. грн.
  • За матеріалами податкової міліції порушено 43 кримінальні справи, з яких 36 — тяжкі та особливо тяжкі. За порушеними кримінальними справами встановлено збитків на загальну суму 18,3 млн. грн., з яких відшкодовано 8,6 млн. грн. До суду направлено 22 кримінальні справі, з них 10 — за ст. 212 Кримінального кодексу України.
  • Попереджено спроби незаконного відшкодування ПДВ з бюджету в сумі 5,1 млн. грн.
  • Припинено діяльність 4 підпільних виробництв товарів широкого вжитку, з яких 2 — цехи з виробництва алкогольної продукції.
  • Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 6,3 млн. грн., з яких товарів підакцизної групи (спирту, горілки, тютюнових виробів) — на 660 тис. грн.
  • Для звільнення від кримінальної відповідальності згідно з частиною четвертою ст. 212 Кримінального кодексу України після відшкодування завданих державі збитків у розмірі понад 7 млн. грн. до суду направлено 5 кримінальних справ.

 

Неспортивний азарт

У містах Шостці та Глухові працівники податкової міліції викрили незаконну діяльність букмекерських контор, які начебто надавали послуги користувачам мережі Інтернет, а також послуги з реалізації електронних ваучерів поповнення мобільних рахунків.

Кожен, хто хотів ознайомитися з результатами спортивних змагань, зробити ставки й отримати виграш, міг зареєструватися на спеціальному сайті (Favbet.сom), а згодом прийти до клубу, заповнити анкету та отримати клубну картку з номером власного електронного гаманця. Через адміністратора закладу користувач вносив на свій електронний рахунок кошти, робив ставки й у разі виграшу міг зняти готівку.

За час діяльності клубу таким чином було прийнято ставок і реалізовано електронних ваучерів поповнення рахунків, які не було проведено по касі, на загальну суму близько півмільйона гривень. Порушено кримінальну справу. Триває слідство.

 

Розрахувався з боргами — не потрапив до в’язниці

Кримінальну справу стосовно сумського підприємця направлено до суду… для звільнення його від кримінальної відповідальності.

У ході розслідування кримінальної справи у слідства з’явилися законні підстави для звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності. З метою ухилення від оподаткування він занизив суму отриманого ним доходу та не сплатив до державної скарбниці близько 300 тис. грн. податків. Проте вирішив не випробовувати долю — повернув борг державі у повному обсязі та сплатив штрафні санкції.

 

Рідина для миття скла виявилася… спиртом

У прикордонному с. Сорокиному працівники податкової міліції вилучили понад 2 т спирту, завезеного до України контрабандним шляхом.

460 пластикових каністр (місткістю 5 л кожна) зі спиртом було завезено до України поза пунктами митного пропуску мікроавтобусом Opel Movano як рідину для миття скла. За оперативними даними спирт призначався для незаконного виробництва лікеро-горілчаної продукції. Вилучено 2,3 т спирту орієнтовною вартістю майже 100 тис. грн. Оперативники встановлюють організаторів нелегального каналу. 


Наталія ШАПОВАЛ,
старший оперуповноважений з ОВС відділення обліку
та зонального контролю штабу УПМ ДПС у Сумській області