Інші податки
Тема: Податковий калейдоскоп

Близько 100 доларів на тиждень

Таку суму сплачує пересічний австралійський платник податків у числі податкових платежів на фінансування державної системи соціальної підтримки. На початку травня Інститут оподаткування Австралії опублікував дані нового дослідження, що аналізує основні статті витрат уряду країни. Публікація результатів збіглася за часом з анонсом бюджетних планів на новий фінансовий рік, який керівництвом опозиційних партій уже було названо «бюджетом безкоштовних допомог», оскільки, на думку деяких економічних експертів, до планового бюджету закладено значне збільшення соціальних виплат і пенсій, а давно заплановане скорочення рівня корпоративних податків так і не було передбачено.


Як випливає з результатів дослідження, середньостатистичний австралійський платник податків з повною зайнятістю робочого дня за рік повинен сплатити податкові платежі на суму 14 557 австралійських доларів. З цієї суми 5093 долари, або 98 доларів на тиждень від щорічних податкових виплат працюючого австралійця, уряд витратить на соціальні виплати.

Фінансування соціальної системи на сьогодні є найбільшою статтею витрат уряду країни, на яку щороку йде до 35% від загального обсягу зібраних податків.

Витрати на систему охорони здоров’я є другою за величиною статтею державних витрат, і Австралія витрачає на це понад 16% щорічних податкових надходжень.

Третьою за величиною статтею витрат федерального бюджету Австралії стали виплати владі штатів і територій, на що витрачається понад 13%. Витрати на освіту становлять майже 8%, а на оборону — трохи менше 6% від щорічних сумарних податкових надходжень австралійського бюджету.