Інші податки
Тема: Податковий калейдоскоп

На Філіппінах планують податкову реформу

Надходження з податку на тютюнові та алкогольні товари на Філіппінах у 2011 р. суттєво зменшилися, що змушує уряд країни замислитися щодо необхідності проведення податкової реформи.


За даними Міністерства фінансів Філіппін, у 2011 р. збір акцизів на тютюнову й алкогольну продукцію в країні становив лише 25,5 млрд. песо, що майже на 20% менше, ніж у 2010 р.

Коментуючи факт такого зниження податкових надходжень, заступник міністра фінансів країни Ієремія Паул заявив, що система акцизних зборів на тютюнову продукцію неефективна й вимагає змін.

Він також пояснив, що чинна податкова система передбачає механізм зміни розміру податкових зборів кожні два роки, але виробники сигарет і алкогольної продукції планують продажі таким чином, щоб основний обсяг продукції реалізувати до настання регулярних змін. За словами міністра, така поведінка виробників призводить до заниження ними податкових зобов’язань і до зменшення доходів державного бюджету. Так, лише за період з 2006 р. по 2009 р. держава втратила не менш як 19,5 млрд. песо податкових надходжень.

Крім цього, система акцизних зборів на алкогольні та тютюнові товари побудована на ринкових цінах цієї продукції, зафіксованих на рівні 1997 р. Уряд Філіппін уже розпочав розгляд можливих змін, за основу братимуться поточні ціни, що, на думку експертів, істотно збільшить податковий тягар на виробників тютюнової й алкогольної продукції.