Новини

У 2011 році громадяни України задекларували 20,9 млрд. грн. доходів

Про це під час прес-конференції повідомив директор Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України Степан ДУСЯК.

За його словами, задекларовані цього року доходи на 2,7 млрд. грн. перевищили показник минулого року. Загалом податківцями перевірено 582,7 тис. декларацій, що становить майже 96% усіх поданих декларацій. За результатами розрахунків за деклараціями до сплати нараховано 468,7 млн. грн., до повернення — 117,9 млн. грн.  «Опрацювання наданих відомостей свідчить, що минулого року громадяни найчастіше одержували додаткові доходи: від отримання інвестиційного прибутку — 3,1 млрд. грн., з іноземних джерел — близько 1 млрд. грн., зі спадщини — 2,7 млрд. грн., від продажу автомобілів — 26 млн. грн.», — зазначив Степан ДУСЯК.


Директор Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України зауважив, що наразі спостерігається тенденція до щорічного зростання кількості поданих декларацій. Якщо за результатами деклараційної кампанії 2010 р. декларації подали 546,6 тис. осіб, то цього року їх кількість становить уже 607,7 тис. осіб. Водночас зменшується кількість декларацій, поданих для отримання податкового кредиту. Такі декларації подали 183,4 тис. осіб порівняно з 187,8 тис. осіб минулого року.

Степан Дусяк також додав, що продовження строку подання декларацій до 1 травня суттєво зменшило кількість громадян, які подали декларації з порушенням строків.

Директор Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України наголосив, що кількість фізичних осіб — платників єдиного податку з початку 2011 р. порівняно з двома попередніми роками практично не змінилась і становить близько 1 млн. осіб. Водночас останнім часом простежується тенденція до збільшення кількості таких платників щонайменше на 10 тис. осіб щомісяця.

«Слід зазначити, що з початку року з набранням чинності Податковим кодексом України деякі підприємці, до кінця не розібравшись у нових нормах законодавства, почали закриватися. Проте ця тенденція змінилася, про що свідчить поступове збільшення кількості платників єдиного податку за останні три місяці», — повідомив Степан Дусяк.

Цьогорічна деклараційна кампанія виявила ще одну цікаву тенденцію: кількість українських мільйонерів збільшилася на 506 осіб. Загалом доходи понад 1 млн. грн. задекларувала 6661 особа.

Найбільше мільйонерів у м. Києві (963 особи), Дніпропетровській (967 осіб), Донецькій (465 осіб) та Харківській (370 осіб) областях.

«Найбільший дохід, який задекларовано, — 700 млн. грн. Мільярдерів протягом минулого року в Україні не з’явилося», — підсумував Степан Дусяк.


Сергій СОБУЦЬКИЙ,
serhiy@visnuk.com.ua