Новини

ДПС України: понад 16% коштів великого та середнього бізнесу — в «тіні»

За розрахунками експертів податкової служби, у тіньовому секторі економіки сьогодні обертається від 10 до 17% коштів. Такі цифри вдалося визначити, аналізуючи діяльність підприємств з обсягом валових доходів понад 1 млн. грн. Про це повідомив заступник Голови ДПС України Олександр КЛИМЕНКО.


З досліджених фахівцями регіонів найбільші обороти нелегальний бізнес має у Дніпропетровській, Харківській, Одеській областях та у м. Києві.

При цьому рекордна кількість підприємств з оборотом понад 1 млн. грн., які мінімізують податкові зобов’язання, функціонує у Харківській області — 16,7% від загального обороту. Також велику частку в регіональній економіці тіньовий сектор займає у Одеській (15,2%) і Черкаській (13,4%) областях.

«Алгоритми дистанційного моніторингу та раннього виявлення суб’єктів тіньової економіки дадуть змогу нам більш-менш точно оцінити обсяги проблеми. Відповідно, ми маємо можливість адекватно реагувати на це.  Порівняно з лютим цього року надходження ПДВ зросли в 1,6 раза, в тому числі по підприємствах групи ризику — в 1,9 раза», — зазначив Олександр Клименко.

Водночас заступник Голови ДПС України закликав своїх колег активізувати роботу в цьому напрямі.

«У травні ми попередили утворення фіктивного податкового кредиту на 615 млн. грн. У деяких регіонах податковий кредит знизився наполовину. Але поки що боротьба з тіньовою економікою не стала однаково ефективною по всій території країни. Та ми цього доб’ємося, можливо, навіть за допомогою жорстких кадрових рішень», — наголосив Олександр Клименко.