Новини

Перше півріччя 2011 року: звіт податківців Київщини

Відбулося розширене засідання Колегії ДПА у Київській області, на якому підбито підсумки роботи за перше півріччя 2011 р., а також розглянуто завдання, що стоять перед органами ДПС Київської області, із забезпечення надходжень коштів до бюджету в липні поточного року.

В. о. голови ДПА у Київській області Анатолій ПЕТРЕНКО доповів присутнім про виконання прогнозних показників за перше півріччя 2011 р. на 101,7%. До бюджету зібрано податків у сумі 1,850 млрд. грн. При цьому виконання досягнуто у кожному місяці.


Темп зростання збору платежів до держбюджету становив 149,5%, що значно випереджає індекс збільшення обсягів промислового виробництва (112,1%) та реалізації продукції по області (128,4%).

Зокрема, у червні мобілізовано 238,3 млн. грн. і забезпечено виконання поставлених завдань практично за всіма платежами. Досягнуто рекордних сум збору з ПДВ (195 млн. грн.) та акцизного податку (10,9 млн. грн.). Темпи зростання показників до червня минулого року становили 139,9% та 167,7% відповідно.

Протягом січня — червня 2011 р. на розрахункові рахунки платників відшкодовано 576 млн. грн., або в 3,6 раза більше, ніж за перше півріччя минулого року. Результатом цього є зміцнення партнерських відносин з бізнесом, створення сприятливих умов для ведення господарської діяльності, вирішення соціальних проблем кожним суб’єктом господарювання.

До місцевих бюджетів за перше півріччя 2011 р. забезпечено надходження в сумі 1157 млн. грн. Виконання показників Мінфіну України становить 113,7% (+ 139,5 млн. грн. до завдання).

Розрахункову базу за січень — червень 2011 р., доведену ДПА України, виконано на 109,7% і забезпечено в кожному місяці першого півріччя. До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 1,4 млрд. грн. Темп зростання досяг 122%.

Основне завдання на друге півріччя поточного року — спільно з органами виконавчої влади продовжити роботу зі збереження темпів зростання платежів, повноти та своєчасності сплати й стабільного виконання завдань щодо надходжень до місцевих бюджетів. Також необхідно вжити дієвих заходів для щомісячного скорочення недоїмки, яка за платежами до місцевих бюджетів зросла з початку року на 17,6% (з 107 млн. грн. до 126 млн. грн.).

В. о. голови ДПА у Київській області Анатолій Петренко зауважив, що, підбиваючи підсумки роботи за перше півріччя поточного року та плануючи роботу на майбутнє, податківці Київщини розуміють, що результати їх роботи повною мірою залежать від взаєморозуміння та партнерського спілкування податкової служби з бізнесом.

«Саме з цією метою відбуваються горизонтальний моніторинг обслуговування платників. Щомісяця відбуваються зустрічі з платниками податків, у ході яких на підставі фінансових планів бізнесу попередньо визначаються суми податків, які сплачуватимуться до загального фонду держбюджету. Завдяки такому діалогу в області напрацьовано стабільну динаміку нарощування нарахувань податків та їх сплати до бюджету», — заявив Анатолій Петренко.

Учасників Колегії ДПА у Київській області було також поінформовано, що за перше півріччя 2011 р. сума позитивних нарахувань ПДВ перевищує нарахування за відповідний період минулого року на 40%, при цьому приріст обсягів промислового виробництва по області становить 12,1%.

Водночас тривожить ситуація, що склалася з сумнівним податковим кредитом. Анатолій Петренко наголосив на необхідності посилення уваги до роботи з відпрацювання схемного кредиту за рахунок покращення взаємодії між підрозділами та робочими групами як на районному, так і на обласному рівні. З 854 млн. грн. залишається невідпрацьованого схемного кредиту 321 млн. грн. (по вигодонабувачах — 129 млн. грн.,  по транзитерах — 125 млн. грн., по «ямах» — 66,5 млн. грн.).

Потребує підвищення результативність контрольно-перевірочних заходів щодо ризикових підприємств.

За результатами документальних перевірок (49,6% від доведеної кількості платників) за грудень 2010 р. і січень — квітень 2011 р.:

  • донараховано ПДВ — 14,3 млн. грн., сплачено — 7,6 млн. грн.;
  • зменшено суми бюджетного відшкодування на 19,2 млн. грн.;
  • зменшено залишок від’ємного значення на 1,6 млн. грн.

В. о. голови ДПА у Київській області зауважив, що робота зі зменшення залишків невідшкодованих сум ПДВ є одним з основних напрямів діяльності податкових органів і перебуває під постійним контролем ДПС України. Значною проблемою на даний час є також відпрацювання декларацій, поданих у період дії Податкового кодексу України. Станом на 01.07.2011 р. залишок невідшкодованих сум ПДВ по деклараціях, поданих у період дії Податкового кодексу України, становив 330 млн. грн., з яких прострочено 155 млн. грн.

Станом на 1 липня поточного року податковий борг по Київській області становить 898,5 млн. грн. З початку року його зменшено на 9,7 млн. грн., при цьому допущено зростання боргу до місцевих бюджетів на 18,8 млн. грн., з яких 14,4 млн. грн. — з податку на доходи фізичних осіб і 7,4 млн. грн. — з плати за землю.

Під час засідання увагу присутніх звернули на те, що податковий борг по платежах до місцевих бюджетів, накопичений у сумі майже 100 млн. грн., — це один з основних резервів щодо надходження коштів до місцевих бюджетів.

Анатолій Петренко зазначив, що Колегією ДПС України поставлено завдання забезпечити до 01.10.2011 р. рівень подання звітності в електронному вигляді до 85%, і його слід виконати.

У червні по Київській області частка платників, які подали податкову звітність в електронному вигляді з використанням електронно-цифрового підпису, становила 47,8% (по Україні — 51,9%).

В. о. голови ДПА у Київській області зауважив, що розрахункову базу держбюджету на липень цього року встановлено на рівні 105,2% порівняно з минулим роком. Практично всю суму має бути забезпечено за рахунок ПДВ.

Анатолій Петренко наголосив також на тому, що за умови вжиття відповідних заходів із розширення бази оподаткування ПДВ та податку на прибуток, залучення наявних резервів, руйнування схем мінімізації та стягнення податкового боргу всі завдання може бути виконано.

Начальник відділу внутрішньої безпеки при ДПА у Київській області Управління внутрішньої безпеки ДПА України Віталій Бутейко звернув увагу присутніх на безумовне дотримання вимог антикорупційного законодавства та набрання чинності з 01.07.2011 р. Законом України від 07.04.2011 р. № 3206 «Про боротьбу з корупцією» . Наголошено на індивідуальній відповідальності кожного керівника органів ДПС Київської області за дотримання законності в службовій діяльності підлеглих йому працівників і недопущення здійснення ними корупційних правопорушень.

Наприкінці засідання в. о. голови ДПА у Київській області Анатолій Петренко закликав податківців до конструктивної роботи, результатом якої має бути виконання завдань, поставлених перед податковою службою області.


Катерина ОВЧАРОВА,
начальник відділу масово-роз’яснювальної
роботи та звернень громадян ДПА у Київській області