Статті

Херсонщина

Херсонщина

Про податкові перевірки в регіоні йшлося в ході візиту на Херсонщину директора Департаменту податкового контролю ДПС України Ірини НОСАЧОВОЇ та її заступника Андрія ЛАХТАДИРА.

Під час зустрічі з в. о. голови ДПА у Херсонській області Валерієм СТАВИЦЬКИМ та начальниками податкових інспекцій регіону Ірина НОСАЧОВА зазначила, що в цілому в Україні спостерігається значне скорочення кількості перевірок (тільки в ІІ кварталі 2011 р. — на 57%).


Податківці відійшли від планування перевірок за галузевим принципом. Завдяки ризикоорієнтованій системі відбору платників до перевірок до національного плану перевірок потрапляють лише ті підприємства, які мають високі ризики несплати податків. Відтак ці перевірки стали якіснішими та результативнішими.

За п’ять місяців поточного року управлінням податкового контролю юридичних осіб ДПА у Херсонській області забезпечено 17 млн. грн. надходжень до Державного бюджету України. Це на 3,5 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

«Донарахування за актами перевірок становлять майже 30 млн. грн. На 97,6 млн. грн. податківцям Херсонщини вдалося зменшити збитки підприємств», — повідомив заступник голови ДПА у Херсонській області Віталій Лазарєв.

Окрім заслуховування доповідей про результати практичної роботи підрозділів податкового контролю у Херсонській області за перше півріччя 2011 р., під час розширеної наради під головуванням Ірини Носачової до конструктивного діалогу долучалися безпосередньо відповідальні посадові особи районів. Було обговорено актуальні питання, які виникають під час контрольно-перевірочної роботи. Серед них: перевірки виробників сільськогосподарської продукції, підприємств, що перебувають у процедурах припинення, перевірки за постановами слідчих та інші проблемні питання.

Ірина Носачова зосередила увагу присутніх на перспективах створення електронного аудиту платників податків. На спеціальному сервері міститиметься податкова історія кожного підприємства. Платники матимуть змогу заходити на власну сторінку, перевіряти накладні, вносити правки. Програмне забезпечення, безперечно, мінімізує контакти між підприємцями та податківцями, а отже, зменшить випадки хабарництва.

У першому півріччі 2011 р. команда податкових ревізорів Херсонської області спрацювала чітко й професійно. У другому півріччі їх зусилля спрямовуватимуться на відстеження ризикових підприємств категорії «вигодонабувачі», контроль за збитковими суб’єктами господарювання, виведення їх на сплату податку на прибуток та забезпечення належних надходжень до бюджету.


За матеріалами ДПА у Херсонській області