Статті

Черкащина

Черкащина

Директор Департаменту податкового контролю ДПС України Ірина НОСАЧОВА провела нараду з працівниками підрозділів податкового контролю юридичних осіб у Черкаській області.


У нараді взяли участь керівники ДПА та ДПІ в області, заступники директора Департаменту податкового контролю ДПС України Людмила СЛАУТІНА та Андрій ЛАХТАДИР.

Ірина Носачова виклала позицію керівництва ДПС України щодо організації та проведення контрольно-перевірочної роботи податковими органами, зокрема наголосила на необхідності перебудови відносин з бізнесом, яка полягає у забезпеченні детальної та ефективної доперевірочної роботи, тобто робота з платниками має здійснюватися до перевірки, а не під час її проведення.

«Ми бачимо, де є втрати бюджету, аналізуємо діяльність підприємств, і тому вирішили, що не будемо перевіряти платника щороку, відійшли від планування перевірок за галузевим принципом. До національного плану перевірок потраплять лише ті, хто має високі ризики несплати податків. Наше завдання — стимулювати суб’єкти господарювання до прозорої роботи, добровільного виконання свого конституційного обов’язку зі сплати податків. Ми готові вести відкритий діалог з бізнесом», — зазначила Ірина Носачова.

Директор Департаменту податкового контролю ДПС України звернула увагу також на те, що значному зменшенню кількості перевірок та водночас підвищенню їх результативності сприяло використання ДПС України ризикоорієнтованої системи відбору платників до перевірок. З початку 2011 р. за результатами контрольно-перевірочної роботи в цілому в Україні донараховано узгоджених податкових зобов’язань на суму 2,3 млрд. грн., з яких уже понад 1,8 млрд. грн. сплачено до бюджету.

У ході візиту Ірина Носачова відвідала виставку робіт черкаських дітлахів — учасників Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки — очима дітей», а також музей податкової служби, ознайомилася з процедурою приймання податкової звітності у ДПІ у м. Черкасах і переконалася у відсутності черг у піковий період звітування.


За матеріалами ДПА у Черкаській області