Новини

АР Крим

АР Крим

Під час курортного сезону в Криму активізується діяльність підприємств найрізноманітніших галузей, що сприяє зростанню бюджетних надходжень. Не допустити, щоб прибутки були спрямовані в тіньовий сектор, — одне з найважливіших завдань, які стоять перед працівниками податкової служби півострова.


Збитки зменшено на 7,5 мільйона

Кримські податківці систематично проводять роботу з платниками податків, що декларують збитки. Так, за результатами проведених перевірок було виявлено найпоширеніші порушення у туристичній галузі, а суб’єктам господарювання, які їх припустилися, було донараховано податків і фінансових санкцій на суму близько 30 млн. грн.

За п’ять місяців поточного року працівники податкової служби півострова провели 48 планових документальних перевірок суб’єктів господарювання санаторно-курортного комплексу, туристичних організацій, автоперевізників і тих, хто здійснює підприємницьку діяльність у місцях масового відпочинку.

За результатами проведених перевірок підприємствам донараховано 10,2 млн. грн. податків та фінансових санкцій, а також зменшено збитки від ведення господарської діяльності на суму 7,5 млн. грн. Найтиповіші порушення, виявлені під час перевірок, — відсутність первинних бухгалтерських документів, що підтверджують факт здійснення господарських операцій, необґрунтоване заниження (завищення) приросту (збитків) балансової вартості запасів на складах.

Протягом поточного року фахівцями ДПА в АР Крим проведено понад 150 планових документальних перевірок суб’єктів господарювання — юридичних осіб. Це фактично вдвічі менше, ніж минулого року. За результатами перевірок суб’єктам господарювання донараховано податків і фінансових санкцій на суму близько 30 млн. грн. Зменшено збитки 74 підприємствам на суму близько 33 млн. грн. Водночас 42 підприємства виведено з категорії збиткових.

За порушення — санкції та штрафи

На Кримському півострові, де існують передумови для активного розвитку зовнішньоекономічної діяльності і спостерігається тенденція до нарощення обсягів експорту товарів та послуг, під пильним контролем податківців перебувають підприємства, які працюють у сфері ЗЕД.

 У податкових органах АР Крим зареєстровано понад 2,5 тис. суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, зокрема понад 1,8 тис. суб’єктів господарювання — юридичних осіб та близько 0,7 тис. — фізичних осіб.

Протягом нинішнього року фахівці ДПА в АР Крим перевірили 136 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, у 90 з яких, або у 66% від загальної кількості перевірених, виявили порушення валютного законодавства і норм податкового законодавства, що діяли до набрання чинності Податковим кодексом України.

За результатами перевірок донараховано близько 168 млн. грн. фінансових санкцій за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД та штрафних санкцій — за порушення валютного законодавства.

Продиктовано практикою

Уникнути ймовірних ризиків, спричинених незнанням законодавчих норм Податкового кодексу України, платникам податків допомагають роз’яснювальні семінари, які регулярно проводять провідні фахівці ДПС України спільно з експертами громадських об’єднань при Мінфіні України. Нещодавно близько 500 представників малого, середнього та великого бізнесу південних регіонів України прибули до м. Сімферополя на запрошення ДПА в АР Крим для участі в семінарі «Сплата податку на прибуток в контексті Податкового кодексу України».

Платники податків із Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей, АР Крим та м. Севастополя зустрілися з провідними фахівцями ДПС України та експертами громадських об’єднань при Мінфіні України й отримали детальні консультації з актуальних питань оподаткування прибутку суб’єктів господарювання — юридичних осіб. Такі семінари виконують роз’яснювальну функцію щодо базових змін, які стосуються податку на прибуток. До того ж сприяють конструктивному спілкуванню, оскільки у процесі роботи обговорюються конкретні приклади і випадки, що виникають на практиці і пов’язані з питаннями нарахування та сплати податку на прибуток.

Про особливості адміністрування податку на прибуток згідно з Податковим кодексом України розповів начальник відділу методології податку на прибуток та податкових платежів Департаменту адміністрування податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПС України Олег Ангелов. Голова групи експертів Спілки податкових консультантів України Людмила Рубаненко узагальнила питання щодо застосування норм розділу III Податкового кодексу України «Податок на прибуток підприємств». Лариса Пантилейчук, член ради Федерації бухгалтерів та аудиторів України, акцентувала увагу учасників семінару на спрощеній системі бухгалтерського обліку малих підприємств і порядку складання декларації з податку на прибуток за даними бухгалтерського обліку.

На думку першого заступника голови ДПА в АР Крим Сергія Крюкова, ця ділова зустріч завершує серію кущових семінарів, проведених для платників податків усіх регіонів України. «Такі заходи покликані роз’яснювати нове законодавство та допоможуть уникнути платникам податків ймовірних ризиків», — наголосив Сергій Крюков на брифінгу для представників ЗМІ, підбиваючи підсумки семінару «Сплата податку на прибуток в контексті Податкового кодексу України».


Олена НИЗОВА,
головний державний податковий інспектор відділу
масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в АР Крим