Новини

Звітує УПМ ДПА у Сумській області

  • Заходами, проведеними за участю підрозділів податкової міліції Сумщини за шість місяців поточного року, забезпечено 24,3 млн. грн. надходжень до Держбюджету України.
  • Викрито 63 злочини у сфері економіки. Дев’ять з десяти злочинів (88,9%) — тяжкі та особливо тяжкі.
  • Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 10,5 млн. грн., зокрема спирту, лікеро-горілчаної продукції та тютюнових виробів —на суму 2,9 млн. грн.
  • Відмовлено у відшкодуванні ПДВ на суму 17,4 млн. грн.
  • Викрито та припинено діяльність 2 конвертаційних центрів та 6 фіктивних фірм.
  • Відшкодовано збитків за кримінальними справами на суму 7,7 млн. грн.
  • Накладено арешт на майно та кошти обвинувачених на суму 12,1 млн. грн.

Східна пілюля

Працівники податкової міліції області та військовослужбовці Сумського прикордонного загону в рамках міжвідомчої загальнодержавної операції «Зубр» провели спільні заходи із затримання нелегального вантажу з сильнодіючими лікарськими препаратами іноземного походження.

Виробниками, забороненими для використання на території України, були фармакологічні компанії Ірану, Індії, Пакистану та Китаю.

За інформацією, яку отримали оперативники, транзитний вантаж готували до нелегального вивезення з України до Російської Федерації об’їзними шляхами поза пунктом митного пропуску на території Білопільського району.

Автомобіль ВАЗ-21214, який рухався у напрямку державного кордону з Росією, було затримано на залізничному переїзді поблизу м. Білопілля. В автівці правоохоронці виявили 5 картонних коробів, у яких знаходилося понад 600 упаковок з препаратами гормонального росту організму людини — близько 13 тис. флаконів та ампул і понад 100 блістерів з пігулками.

Незаконне переміщення товарно-матеріальних цінностей через державний кордон України намагався здійснити 34-річний мешканець с. Рижівки Білопільського району, який керував затриманим автомобілем на підставі довіреності. Будь-яких документів щодо походження фармакологічних препаратів у водія-експедитора не виявилося. Нелегальний вантаж орієнтовною вартістю близько 2,5 млн. грн. вилучено. Зразки медпрепаратів направлено для проведення фармакологічного дослідження.

 

Лжеплівку «засвітили» податківці

При перевірці законності отримання суб’єктами господарювання області заявлених до відшкодування з бюджету сум ПДВ працівники податкової міліції викрили злочинну схему розкрадання бюджетних коштів службовими особами трьох Шосткинських товариств.

Імітуючи активну виробничу діяльність з виготовлення фотоматеріалів, пов’язані між собою особи, керівники підприємств, підробляли та у подальшому експортували контрафактну продукцію до країн колишнього СНД. Для маркування товару (аерофотоплівки) спільники незаконно використовували торговий знак, що належить відомому в Україні виробникові ВАТ «АК «Свема».

З метою незаконного формування податкового кредиту посадові особи підприємства відображали у податковій та бухгалтерській звітностях здійснення безтоварних операцій з фіктивними фірмами міст Києва та Донецька.

За результатами проведених перевірок правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ попереджено безпідставне отримання з бюджету близько 140 тис. грн. такого податку.

У приміщенні офісної будівлі одного з вищезазначених підприємств у м. Шостці працівники податкової міліції вилучили 820 упаковок з аерофотоплівкою, частина з яких була маркована виробником КНР, а решта товару, підготовленого до реалізації, мала переклеєні етикетки відомої української торгової марки.

За фактом незаконного використання фірмового знака, що завдало матеріальної шкоди в особливо великому розмірі, слідчим управлінням Шосткинської міжрайонної прокуратури порушено кримінальну справу за  частиною третьою ст. 229 Кримінального кодексу України. Триває слідство.


Наталія ШАПОВАЛ,
старший оперуповноважений
УПМ ДПА у Сумській області