Новини

Звітує УПМ ДПА у м. Севастополі

  • Заходами, проведеними за участю підрозділів УПМ ДПА у м. Севастополі з початку року, мобілізовано понад 8 млн. грн. надходжень до Держбюджету України.
  • Викрито 27 злочинів у сфері оподаткування, у тому числі 18 — тяжких та особливо тяжких.
  • Щодо 8 злочинів кримінальні справи направлено до суду.
  • Встановлено 13 фактів необґрунтованих заяв на відшкодування ПДВ, у результаті чого суму, заявлену до відшкодування з держбюджету, зменшено на 8,6 млн. грн.
  • Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму понад 14 млн. грн., у тому числі лікеро-горілчаної продукції — на 6,2 млн. грн.
  • Виявлено 4 підпільні цехи з виробництва товарів широкого вжитку, в тому числі 2 — з виготовлення алкогольних напоїв.
  • У ході операції «Конверт» ліквідовано конвертаційний центр, до складу якого входило 8 підприємств з ознаками фіктивності.

Курортний сезон — гаряча пора для севастопольських податківців

У Криму курортний сезон у розпалі. У цей період, звісно, у м. Севастополі та на прилеглих територіях розширюється туристична інфраструктура, збільшується кількість різних торговельних об’єктів, пунктів громадського харчування, місць надання послуг тощо.

Відтак влітку курортна специфіка регіону сприяє формуванню основних доходів суб’єктів господарювання. Водночас, на жаль, традиційно активізуються і представники тіньового сектора. Працюючи на виявлення та попередження порушень чинного законодавства, працівники УПМ ДПА у м. Севастополі у тісній взаємодії з колегами із податкових інспекцій та представниками інших правоохоронних органів з початку дії операції «Курорт-2011» провели 30 перевірок, у результаті яких до бюджету донараховано 300 тис. грн. Порушено три кримінальні справи, припинено діяльність двох підпільних цехів з виробництва товарів народного споживання.


Поза грою

У червні оперативники податкової міліції регіону виявили на території міста підпільний зал гральних автоматів, організатори якого відверто ігнорували вимоги чинного законодавства. За результатами перевірки у тіньовиків вилучено 46 гральних автоматів, 2 електронні рулетки та допоміжне обладнання загальною орієнтовною вартістю 365 тис. грн.

Незадовго до цього в ході оперативних відпрацювань було встановлено факт проведення азартних ігор з метою отримання грошового виграшу у підпільному залі гральних автоматів, розташованому в одному з барів на території бухти Козача. Під час огляду податківцями вилучено 32 електронні гральні автомати орієнтовною вартістю близько 160 тис. грн. та готівку, отриману від проведення азартних ігор.

Наразі матеріали перевірок направлено за належністю до органів внутрішніх справ. За одним із цих фактів уже порушено кримінальну справу за ст. 2032 Кримінального кодексу України. Заходи щодо виявлення та припинення нелегального грального бізнесу тривають.

З початку року працівниками податкової міліції м. Севастополя припинено незаконну діяльність 14 підпільних гральних закладів та вилучено грального обладнання на загальну суму понад 2 млн. грн.

 

У «конверті» — вкрадені кошти

Працівники УПМ ДПА у м. Севастополі припинили діяльність злочинної групи, яка тривалий час займалась у регіоні наданням послуг з незаконної конвертації коштів та мінімізацією податкових зобов’язань легальних підприємств.

З метою прикриття тіньових оборудок спритники створили низку підприємств транзитного характеру — фіктивних фірм, зареєстрованих на підставних осіб, які взагалі не мали жодного відношення до здійснення фінансово-господарської діяльності. Зокрема, власником кількох із них згідно з документами була людина з іншого регіону, яка померла ще за кілька років до їх реєстрації.

Як установили податківці, послугами нелегальної структури користувалася низка підприємств-вигодонадобувачів міста та інших регіонів, що дало змогу їх керманичам у мільйонному еквіваленті мінімізувати власні податкові зобов’язання.

У ході оперативних відпрацювань податковими міліціонерами затримано «на гарячому» кур’єра конвертаційного центру, в якого було вилучено щойно проконвертовані кошти в сумі понад 300 тис. грн. З’ясувалося, що він був одним з організаторів та активним учасником злочинних схем. Надалі було встановлено й осіб інших зловмисників, причетних до незаконної діяльності, серед яких виявився і працівник однієї з банківських установ, котрий, використовуючи службове становище, сприяв подільникам у проведенні незаконних оборудок.

Наразі триває розслідування кримінальних справ, порушених за фактами незаконної діяльності, та проводяться заходи, спрямовані на відшкодування збитків, заподіяних державі.

Зокрема, завдяки зусиллям севастопольських податківців частина посадових осіб підприємств-вигодонадобувачів, які користувалися послугами конвертаційного центру, вже відкоригували незаконний податковий кредит і сплатили до бюджету податки загальною сумою понад 1,5 млн. грн.

 

Глухий кут у валютному коридорі

Податківці виявили, що власник одного з магазинів м. Севастополя не лише жваво торгував алкоголем і тютюном контрабандного походження, а й надавав відвідувачам послуги з обміну валюти.

Господар не мав жодних дозвільних документів на право проведення фінансово-господарської діяльності й працював без реєстрації як суб’єкта господарювання.

Під час перевірки податківці виявили алкогольні напої та тютюнові вироби іноземного виробництва з акцизними марками сумнівного походження та взагалі без них, а також вітчизняну й іноземну валюту (рублі Російської Федерації, долари США, швейцарські франки, євро, англійські фунти стерлінгів тощо) в еквіваленті близько 900 тис. грн.

Загальна сума вилучених коштів і товарно-матеріальних цінностей становить близько 1 млн. грн.

Проводиться подальша перевірка з метою виявлення каналів надходження контрабандної продукції та встановлення повного кола осіб, причетних до незаконних оборудок.

У ході перевірок працівниками податкової міліції м. Севастополя виявлено ще кілька аналогічних нелегальних «обмінників», в яких вилучено кошти в національній та іноземних валютах в еквіваленті понад 300 тис. грн.

 

На АЗС — їдкий запах сурогату

Працівниками податкової міліції УПМ ДПА у м. Севастополі проводиться комплекс заходів, спрямованих на виявлення та попередження порушень на ринку нафтопродуктів.

Так, було встановлено, що господарі однієї з приватних АЗС систематично реалізовували клієнтам дизельне пальне сумнівної якості.

З метою запобігання подальшій незаконній діяльності податківці передали відібрані зразки пально-мастильних матеріалів, що реалізовувалися на АЗС, для проведення експертного дослідження щодо відповідності нормам ДСТУ. Відібране пальне не відповідало показникам ДСТУ 3868—99 «Паливо дизельне» і було звичайним сурогатом.

На час візиту працівників податкової міліції до АЗС було виявлено декілька тонн неякісного дизпалива вартістю понад 40 тис. грн. Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей та обладнання становить понад 600 тис. грн.

Матеріали перевірки передано за підслідністю до органів МВС. Наразі за фактом стосовно директора підприємства слідчими УМВС України в м. Севастополі порушено кримінальну справу за частиною першою ст. 204 Кримінального кодексу України. Триває розслідування.

 

Тендерні оборудки припинено

Фахівцями УПМ ДПА у м. Севастополі викрито кілька афер, спрямованих на розкрадання бюджетних коштів під час проведення тендерних торгів.

Зокрема, прокуратурою міста за матеріалами податкової міліції порушено кілька кримінальних справ за ознаками злочину, передбаченого частиною п’ятою ст. 191 Кримінального кодексу України, за фактом розкрадання майна (коштів) шляхом зловживання службовим становищем з боку посадових осіб кількох місцевих підприємств комунальної сфери.

Підставою для порушення кримінального провадження стали матеріали про причетність керівників цих суб’єктів господарювання до розкрадання бюджетних коштів, виділених на благоустрій м. Севастополя, а також для санітарної обробки вулиць та видалення відходів.

І хоча, як з’ясувалося, жодних робіт в цьому напрямі підприємствами фактично не проводилося, це не завадило спритникам отримати з бюджету міста загалом близько 1 млн. грн. та спрямувати їх у тіньовий обіг.

Наразі встановлюється повне коло осіб, причетних до незаконних оборудок, і вживаються заходи, спрямовані на відшкодування заподіяних державі збитків.


Сергій СТЕПАНОВИЧ,
прес-офіцер ГУПМ ДПА України