Новини

Київщина

Київщина

Вихованцям дитячих закладів Києва, Київської, Житомирської та Чернігівської областей перший день літа запам’ятався екзотичною екскурсією. З ініціативи Голови ДПС України Олександра КЛИМЕНКА у Міжнародний день захисту дітей понад сто школярів, позбавлених батьківського піклування, та круглих сиріт відвідали страусову ферму.


На поїздку, організовану податківцями Київської області до с. Ясногородки Макарівського району, де й мешкають птахи-велетні, діти чекали з нетерпінням. Адже раніше бачили граційних і дуже кумедних страусів хіба що по телевізору або на книжкових ілюстраціях. І були дуже здивовані, що звички птахів заввишки до 2 м і вагою до 150 — 180 кг мало чим відрізняються від звичок добре знайомих в Україні свійських птахів.

Спершу діти лише розглядали, як у вольєрі страуси ретельно вичищали червоними дзьобами своє пір’я, і вдивлялися в їх величезні темні очі, які, з’ясувалося, важать більше, ніж страусовий мозок.
А потім терпляче чекали, коли ж нарешті страус сховає голову в пісок. Довелося працівникам ферми пояснити, що таку процедуру птахи виконують нечасто. Для них це своєрідна гігієна: у такий спосіб страус очищає пір’я від комах-паразитів.

Цього дня діти дізналися багато цікавого не лише про страусів, а й про інших звірів та птахів, які мешкали поруч з ними у міні-зоопарку. Казкова панда пригостила дівчат і хлопців морозивом та подарувала їм різнокольорові повітряні кульки. Потім вони каталися на гойдалках, їздили на віслюку й на машинках, стрибали на батуті і навіть випробували свої вміння у стрільбі з лука та рушниць у тирі. А коли на свіжому повітрі зголодніли, для них приготували смачний обід, під час якого школярі переглянули анімаційну стрічку «Місто мрії» про важливість сплати податків.

Того дня податківці окрім цікавого дозвілля, подарованого дітям, організували ще один дуже важливий захід, запропонований керівництвом ДПС у Київській області. Фахівці обласної податкової служби та районних ДПІ Київщини здали кров для обласної та районних дитячих лікарень.

Керівництво усіх 20 податкових інспекцій Київщини у Міжнародний день захисту дітей відвідало з подарунками вихованців дитячих будинків та інтернатів області.


За матеріалами ДПС у Київській області

У Міжнародний день захисту дітей понад сто школярів, позбавлених батьківського піклування, та круглих сиріт відвідали страусову ферму