Статті

Фальсифікований алкоголь — загроза для здоров’я громадян та економіки держави

Питання якості та безпеки харчових продуктів в Україні є на сьогодні актуальними для вітчизняних споживачів. Виконуючи основну функцію щодо забезпечення наповнення державної скарбниці, податківці припиняють незаконне виробництво споживчих товарів, захищаючи громадян від підробок. Значна увага приділяється, зокрема, боротьбі з фальсифікованим алкоголем.


Алкогольний бізнес із розмахом...  закінчився у Херсоні

Слідчим відділом податкової міліції ДПС у Херсонській області за підозрою в скоєнні злочинів, передбачених частинами першою та третьою ст. 204 Кримінального кодексу України, в порядку ст. 115 Кримінально-процесуального кодексу України затримано громадянина С. та поміщено до ізолятора тимчасового утримання.

Оперативними працівниками встановлено, що у магазині-кафе «Гарячі домашні обіди», розташованому на трасі міжнародного значення, реалізовували горілчану продукцію сумнівного походження. Під час огляду було виявлено та вилучено широко відомі горілчані бренди. Всього ж за результатами проведення численних (14!) обшуків вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 389,3 тис. грн., а саме: 41,3 дал лікеро-горілчаних напоїв на суму 21,5 тис. грн.; 612,9 дал спирту на суму 367,8 тис. грн. та 460 марок акцизного податку із ознаками підробки.

За висновками спеціалістів, надані на дослідження акцизні марки виготовлено не на підприємстві, що здійснює випуск акцизних марок зразка 2008 р., які перебувають в офіційному обігу на території України, а зразки рідини із пляшок є не горілкою, а водно-спиртовою сумішшю, що містить від 34,5 до 35,2% об. етилового спирту, а також концентровані сивушні масла та денатуровані домішки.

Наразі проводяться слідчі дії.

 

Ненадходження податків в особливо великих розмірах

За матеріалами УПМ ДПС в АР Крим порушено кримінальну справу за частиною третьою ст. 212 Кримінального кодексу України стосовно директора одного з найбільших підприємств — виробників алкогольних напоїв в АР Крим.

Установлено, що посадові особи підприємства шляхом здійснення безтоварних операцій з придбання етикеток і термостійких ковпачків на суму близько 27,5 млн. грн. навмисно ухилилися від сплати ПДВ до бюджету на суму майже 4,6 млн. грн., що призвело до фактичного ненадходження податків в особливо великих розмірах.

Проводяться заходи, спрямовані на погашення завданого державі збитку. Триває розслідування.


Прес-група УПМ ДПС в АР Крим

 

На Вінниччині податківці викрили підпільне виробництво горілки

Працівники підрозділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів податкової міліції Вінниччини викрили підпільну лінію з масового виготовлення алкогольної продукції, що діяла неподалік м. Гайсина. Нелегальне виробництво розташувалося на території недіючого сільськогосподарського комплексу. Зловмисники розгорнули активну діяльність із змішування та розливу алкогольного сурогату.

Оперативники виявили та вилучили комплект обладнання для повного циклу виготовлення фальсифікату: купажні ємності (для змішування спирту з водою), майже 13 тис. пляшок готової до розливу тари з наклеєними етикетками, станок для коркування «під гвинт», 6 ящиків з корками (по 5 тис. штук у кожному), а також 2 тис. марок акцизного податку з ознаками підробки — їх наклеювали на пляшки вручну. Готова продукція пакувалась у картонні ящики та обтягувалася плівкою, розігрітою за допомогою звичайного фену.

За попередньою інформацією фальсифікат реалізовувався в інших регіонах країни через мережу дрібних торговельних закладів та приватних продавців. Загальна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить понад 300 тис. грн.

«У діях зловмисників вбачаються ознаки складу злочинів, передбачених статтями 204 та 216 Кримінального кодексу України — незаконне виготовлення підакцизної продукції та марок акцизного податку, — зазначив начальник відділу податкової міліції Тростянецької ОДПІ Сергій Щуренко. — Однозначно можна сказати, що вживання виготовленої в таких умовах продукції може завдати шкоди не лише здоров’ю споживача, а й поставити під загрозу його життя. На сьогодні вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до виготовлення небезпечного фальсифікату».


Ольга ШИШКІВСЬКА,
УПМ ДПС у Вінницькій області

 

Обережно — фальсифікат! 

На Львівщині податкова міліція викрила пункт продажу фальсифікованого алкоголю.

До податкової міліції Львівської області надійшла заява від громадянина, який повідомив, що після вживання горілки, придбаної в приватному помешканні одного з населених пунктів
Самбірського району, він змушений був звернутися по медичну допомогу до лікарні, де йому було поставлено діагноз — отруєння сурогатом алкоголю.

Під час огляду помешкання податкові міліціонери виявили та вилучили близько півтонни прозорої рідини з характерним запахом спирту й устаткування для виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв.

Як зазначив начальник податкової міліції Львівщини Руслан Плющ, згідно з висновками спеціалістів вилучені алкогольні напої є водно-спиртовою сумішшю, не відповідають вимогам чинного стандарту України та становлять загрозу для життя та здоров’я людей при їх вживанні.

За цим фактом порушено кримінальну справу.


Прес-група УПМ ДПС у Львівській області

 

Міні-ґуральня — багато проблем

Податковими міліціонерами Кременчуцької ОДПІ встановлено факт незаконного виробництва алкогольних напоїв мешканцем одного із сіл Глобинського району.

У ході огляду приміщення міні-ґуральні працівниками податкової міліції вилучено близько 700 л спирту, 178 пляшок з готовою алкогольною продукцією, обладнання для розливу лікеро-горілчаних виробів орієнтовною вартістю близько 60 тис. грн.

За результатами проведених експертних досліджень зразків вилученої спиртовмісної рідини та виготовлених алкогольних напоїв встановлено, що горілчаний продукт виготовлено із недоброякісної сировини, а тому така суміш при вживанні становить загрозу для життя та здоров’я людини.

Наразі стосовно правопорушника порушено кримінальну справу за ознаками частини третьої ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей).


Дмитро СКОБЕЛЬСЬКИЙ,
прес-офіцер УПМ ДПС у Полтавській області