Інші податки
Тема: Податок на прибуток

Орендні платежі, не пов'язані з господарською діяльністю

Чи може підприємство — платник податку на прибуток включити до витрат, які враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, вартість орендних платежів, якщо об'єкт оренди тимчасово не використовується в його господарській діяльності?


Згідно зі ст. 153 Податкового кодексу оподаткування операцій лізингу (оренди) належить до оподаткування операцій особливого виду. Пунктом 153.7 ст. 153 Податкового кодексу встановлено, що передача майна в оперативний лізинг (оренду) не змінює податкових зобов'язань орендодавця та орендаря, при цьому орендодавець збільшує суму доходів, а орендар — суму витрат на суму нарахованого лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування.

Водночас, як уже зазначалося, витрати підприємства повинні підтверджуватись документально та бути пов'язаними з його господарською діяльністю.

З урахуванням зазначеного, оскільки платник податкуорендар не використовує об'єкт оренди у господарській діяльності, то він не має права включати до складу витрат вартість орендних платежів.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42