ПДФО/ВЗ

Право підприємця, який сплачує кошти за навчання своєї дитини, на податкову знижку

Фізична особа — підприємець сплачує кошти за навчання своєї дитини. Чи має вона право на податкову знижку?


Відповідно до пп. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 Податкового кодексу загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 цього Кодексу.

Згідно з пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу — основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму відповідно до закону.

Таким чином, фізична особа — підприємець не має права на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.