Новини

Із думкою про великий бізнес

Делегація ДПС України вивчала міжнародний досвід податкового адміністрування.

Обмін інформацією про діяльність податкових служб різних держав із закордонними колегами сприятиме подальшому підвищенню ефективності роботи структурних підрозділів ДПС. Такого висновку дійшла делегація відомства на чолі з заступником Голови ДПА України Олексієм Любченком,{h}Заступник Голови ДПА України Олексій ЛЮБЧЕНКО:
«Наші дії спрямовано як на забезпечення рівномірного надходження платежів до бюджетів усіх рівнів, так і на спрощення процедур виконання суб’єктами підприємництва податкових зобов’язань і, відповідно, зміцнення позиції України за індикатором «Сплата податків» рейтингу простоти ведення бізнесу, що формується Світовим банком і Міжнародною фінансовою корпорацією»{/h} директором Департаменту забезпечення діяльності Голови ДПА України Леонідом Євграфовим та директором Департаменту розвитку та модернізації державної податкової служби Олегом Охтенем, яка з 14 по 16 червня 2011 р. взяла участь у семінарі-нараді Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на тему «Податкове адміністрування великого бізнесу».


Захід проходив у Москві під головуванням менеджера програм з дотримання податкового законодавства Агентства доходів Канади Філіпа Дігера. До роботи долучилися висококваліфіковані експерти з США, Швеції, Німеччини. Крім того, на семінарі були присутні представники податкових відомств країн СНД: Міністерства по податках Азербайджанської республіки, Міністерства по податках і зборах Республіки Білорусь, Податкового комітету Міністерства фінансів Республіки Казахстан, Держподатслужби при уряді Киргизької Республіки, Податкового комітету при уряді Республіки Таджикистан і, звісно, організатори засідання — фахівці Федеральної податкової служби Росії.

Протягом трьох днів учасники семінару аналізували міжнародний досвід організації підрозділів з податкового адміністрування великого бізнесу, а також ступені ризиків та управління ними при перевірках транснаціональних компаній. Значну увагу доповідачами було приділено питанням боротьби з ухиленням від сплати податків та врегулювання спорів.

Очікується, що відомості, почерпнуті вітчизняними податківцями у колег з інших держав, дадуть змогу не тільки вдосконалити на практиці процеси супроводження великих платників податків, а й активізувати і налагодити плідну співпрацю між податковими органами країн — учасниць СНД у рамках укладених договорів «Про співпрацю і взаємну допомогу з питань дотримання податкового законодавства».

ОЕСР виникла в 1948 р. як Організація європейського економічного співробітництва (ОЄЕС), а в 1961 р. була перейменована на Організацію економічного співробітництва та розвитку. Її мета — зміцнювати економіку країн-членів, просувати ринкову економіку та представницьку демократію, розвивати вільні ринки, сприяти зростанню як розвинутих країн, так і тих, що розвиваються.

Нині ОЕСР об’єднує 33 країни світу, серед яких — держави Європейського Союзу, США, Австралія, Корея, Японія та ін. Україна розпочала співпрацю з ОЕСР у 1997 р., а в 2003 р. урядом України створено міжвідомчу Координаційну раду у зв’язках з ОЕСР.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua