Юридична практика

«Маємо честь доповісти!»

Факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції Національного університету ДПС України відзначив 14-ту річницю з дня заснування.

З цієї нагоди у конференц-залі Національного університету ДПС України відбулася зустріч курсантів і працівників факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції на чолі з начальником факультету Олександром РОЗУМОМ з керівництвом податкової міліції України: Першим заступником Голови ДПС України — начальником податкової міліції Андрієм ГОЛОВАЧЕМ, першим заступником начальника податкової міліції — начальником Головного управління податкової міліції ДПА України Василем КОВАЛЕМ, заступником начальника податкової міліції — начальником Слідчого управління податкової міліції ДПА України Анатолієм ЯКОВИНЦЕМ, заступником начальника Управління внутрішньої безпеки ДПА України Олександром КРАМАРЕНКОМ та заступником директора Департаменту персоналу ДПА України Владиславом КУПРІЯНЕНКОМ.


Факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції — навчальний підрозділ, що не має аналогів в Україні, створений у структурі Українського фінансово-економічного інституту ДПА України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.05.97 р. № 518 «Про підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції».

Навчання на факультеті проводиться за спеціальностями «Правознавство», «Правоохоронна діяльність», спеціалізаціями «Оперативно-розшукова діяльність та кримінально-процесуальна діяльність», «Управління підрозділами податкової міліції», за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст і магістр.

На факультеті функціонують п’ять кафедр: організації оперативно-розшукової діяльності, фінансових розслідувань, управління, адміністративного права і процесу та адміністративної діяльності, спеціальних дисциплін та організації професійної підготовки, фізичного виховання і спорту, на яких викладають чотири доктори юридичних наук, п’ять професорів, 24 кандидати наук та доценти.

Чимало випускників факультету працюють на керівних посадах у структурних підрозділах податкової міліції та займають відповідальні пости на багатьох рівнях УПМ ДПА України.

Відкриваючи святкове засідання, Андрій Головач привітав курсантів та викладачів факультету зі святом і вручив найкращим працівникам відомчі нагороди Державної податкової служби України.

Втім, зустріч керівництва податкової міліції та майбутніх офіцерів не обмежилася святковою тематикою. Розповідаючи курсантам про практичну діяльність служби на сучасному етапі, Андрій Головач, зокрема, зазначив, що на сьогодні податкова міліція є практично єдиним правоохоронним органом у нашій державі, який протидіє «білокомірцевій» злочинності та примушує сплачувати не сплачені до бюджету податки. Тому наразі керівництвом ДПС України приділяється значна увага реформуванню податкової міліції з метою створення такої ефективної структури, яка відповідатиме найкращим міжнародним зразкам.

Спілкуючись із курсантами та викладачами, керівники податкової міліції дали відповіді на численні запитання, пов’язані як з діяльністю служби, так і з різноманітними аспектами життя факультету та його майбутніх випускників.

Насамкінець Андрій Головач закликав курсантів постійно підвищувати свій професійний рівень, аби в майбутньому вже з перших днів роботи в структурі податкової міліції ДПС України спрямувати усі зусилля на найголовніше — ефективне застосування отриманих знань, швидке опанування практичних методів боротьби зі злочинністю у сфері оподаткування, напрацювання необхідного досвіду та досягнення високого рівня професіоналізму.


Володимир САПІЖАК,
прес-офіцер ГУПМ ДПА України