Юридична практика

Податківці посилюють профілактику

Управління внутрішньої безпеки інформує

На виконання поставлених керівництвом ДПС України завдань у січні — травні 2011 р. підрозділами УВБ виявлено 149 злочинів, за якими порушено 102 справи, в тому числі за отримання хабара — 5. Протягом 2011 р. спостерігається стала тенденція до зменшення кількості виявлених злочинів не тільки підрозділами внутрішньої безпеки, а й іншими правоохоронними органами. Передусім це пов’язано з покращенням профілактичної роботи щодо попередження корупційних правопорушень, при цьому найефективнішою є практика усунення від виконання службових обов’язків тих осіб, котрі схильні до вчинення корупційних правопорушень. Їх або переводять на інші посади, або звільняють з органів ДПС.

На захист прав та інтересів громадян у січні — квітні 2011 р. розглянуто 447 звернень, 133 з яких повністю або частково підтвердились.

Важливим аспектом у боротьбі з проявами корупції є попередження появи на службі у податковій осіб з низькими морально-діловими якостями. Підрозділи внутрішньої безпеки ретельно перевіряють кожну кандидатуру. Так, за січень — квітень 2011 р. перевірено понад 1,6 тис. кандидатів на посади в органах ДПС, 45 з яких відмовлено у працевлаштуванні.


Хабар за бездіяльність

3 червня 2011 р. прокуратурою м. Кривого Рогу за матеріалами відділу внутрішньої безпеки при ДПА в області УВБ ДПА України порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною другою ст. 368 Кримінального кодексу України стосовно начальника МДПІ у м. Кривому Розі, яка вимагала та отримала від директора приватного підприємства 15 тис. грн. за неанулювання свідоцтва платника ПДВ зазначеного підприємства та сприяння у знятті з податкового обліку іншого підприємства.

Першу частину хабара у сумі 5 тис. грн. було отримано шляхом переказу коштів на розрахунковий рахунок підконтрольного їй підприємства.

Документування отримання другої частини хабара у сумі 10 тис. грн. здійснювалося співробітниками Управління внутрішньої безпеки ДПА України та його регіонального відділу, прокуратурою м. Кривого Рогу та відділу боротьби зі злочинами в органах виконавчої влади та управління східного регіону ОРУ Департаменту ДСБЕЗ МВС України.

Оперативна ліквідація затягнеться

У м. Києві 6 червня 2011 р. у робочому кабінеті при отриманні хабара у сумі 3 тис.  грн. співробітниками Управління внутрішньої безпеки ДПА України затримано начальника відділу контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб ДПІ у Шевченківському районі за прискорення проведення ліквідаційної перевірки суб’єкта підприємницької діяльності. Стосовно останнього прокуратурою району порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною другою ст. 368 Кримінального кодексу України.

Три роки — за 1,5 тис. грн.

З початку 2011 р. судами визнано винними у скоєнні злочинів дев’ять працівників органів ДПС, з них вісім — за кримінальними справами, порушеними за матеріалами УВБ.

26 травня 2011 р. Глухівським міжрайонним судом Сумської області визнано винним колишнього заступника начальника Глухівської МДПІ, який отримав 1,5 тис.  грн. від приватного підприємця за невжиття штрафних санкцій за не оформлених відповідно до законодавства найманих працівників. Йому призначено покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Документування отримання хабара здійснювали співробітники ВВБ при ДПА в області, УВБ ДПА України та Управління служби безпеки України.

Ревізор з наслідком

У Київській області співробітниками ВВБ при ДПА в області та УВБ ДПА України задокументовано факт отримання хабара у сумі 3 тис. грн. головним державним податковим ревізором-інспектором РУ ДСАТ у Київській області. Бориспільською міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу.

Громадяни нам допоможуть

З метою покращення профілактичної роботи Управлінням внутрішньої безпеки ДПА України розроблено нові плакати антикорупційної тематики, які найближчим часом планується направити до регіонів, де вони розміщуватимуться у засобах масової інформації, приміщеннях органів ДПС у зручних для ознайомлення місцях та в кабінетах працівників ДПС.

5,6 тис. грн. стали мобільними

Незважаючи на постійні попередження та публікації у пресі шахраї продовжують ошукувати платників податків. Так, у період між 3 та 5 червня цього року невідомі особи телефонували з мобільних телефонів представникам закладів громадського харчування м. Макіївки та, представляючись керівництвом місцевої податкової інспекції, замовляли банкети. Але надалі відмовлялися від застілля і вже вимагали від власників поповнити телефонний рахунок за подальше сприяння у підприємницькій діяльності. Представники суб’єктів господарської діяльності внесли на мобільний рахунок шахраїв 5,6 тис.  грн.

Щоб не стати жертвами шахраїв, Управління внутрішньої безпеки ДПА України просить про всі факти спроб осіб, які під виглядом працівників органів ДПС намагаються отримати безоплатно товари, послуги тощо, повідомляти підрозділи внутрішньої безпеки.


Євген САФОНОВ,
Микола ВЛАЩУК,

vlas@visnuk.com.ua