Новини

Легалізація зарплат і зайнятості населення — на постійному контролі у податківців

Жорсткий контроль за виплатою реальної заробітної плати працівникам підприємств усіх галузей економіки, наступ на зарплатні борги і їх повна ліквідація залишаються найважливішими напрямами роботи податкових органів.

Президент і уряд України поставили завдання забезпечити своєчасну виплату заробітної плати всім працівникам і ліквідувати зарплатні борги. Його виконання, а також забезпечення соціальних гарантій для громадян — критерій оцінки діяльності влади на всіх рівнях, показник дієздатності й ефективності місцевих податкових органів. Нещодавно про свої досягнення у цій сфері звітували податківці Черкащини.


Голова ДПА у Черкаській області Петро ХукаленкоФакт реальної зарплати 

Голова ДПА у Черкаській області Петро Хукаленко повідомив громадськість, що  податкові органи області в рамках обласної акції «Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення» понад рік у посиленому режимі здійснюють перевірки суб’єктів господарювання з питань дотримання ними чинного податкового законодавства при виплаті заробітної плати робітникам і службовцям.

З його слів, найвагомішим є той факт, що за цей час відновлено право понад 18 тис. черкащан на законну працю, отримання реальної заробітної плати і соціальний захист. «Зараз кожен з працевлаштованих отримує щомісяця не меншу за мінімальну заробітну плату, здійснює відрахування до Пенсійного фонду і заробляє собі трудовий стаж», — наголосив Петро Хукаленко.

Він зауважив, що жорсткий контроль за виплатою в регіоні реальної заробітної плати працівникам підприємств усіх галузей економіки, наступ на зарплатні борги і їх повна ліквідація залишаються найважливішими напрямами роботи податкових органів області.

Так, лише торік на Черкащині виявлено 12,09 тис. випадків використання незареєстрованих найманих працівників, легалізовано 12 289,6 тис. грн. доходів, донараховано 2159,6 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб. Водночас за чотири місяці поточного року виявлено 6098 випадків використання незареєстрованих найманих працівників, легалізовано 6031 тис. грн. доходів, донараховано 905 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Також виявлено 582 громадян, які здійснювали діяльність без відповідної реєстрації, та залучено їх до державної реєстрації зі сплатою 89,3 тис. грн. податків.

Перевірками також виявлено 45 випадків ведення подвійної бухгалтерії, виплати доходів за рахунок тіньових коштів, надання платниками податків фізичним особам неоподаткованих матеріальних та соціальних благ (за 2010 р. — 180 випадків).

Петро Хукаленко подякував усім жителям Черкаської області, які сумлінно й чесно сплачують податки з отриманих доходів, беручи таким чином активну участь у формуванні соціальної політики свого міста/району, і наголосив: «Результат роботи у посиленому режимі очевидний — внаслідок вжитих додаткових заходів за 2010 рік до бюджету надійшло на 154,4 млн. грн. більше, ніж у 2009 році; за чотири місяці поточного — на 54,8 млн. грн. більше, ніж за січень — квітень 2010 року».

Інтелектуальний скарб держави

Молодь повинна мати впевнений старт на початку дорослого життя. Якщо випускники вишів, коледжів, технікумів, які зараз складають випускні іспити і незабаром отримають дипломи, не знайдуть гідної офіційної роботи, не зможуть реалізувати набуті знання на практиці, не отримають офіційної достойної зарплати, вони зневіряться і шукатимуть кращої долі поза межами країни. ДПА у Черкаській області намагається не допустити цього і досить жорстко вестиме розмову з роботодавцями, які порушують закон при працевлаштуванні молоді. «Молоді кадри треба підтримувати, навчати, закріплювати за ними наставників, передавати досвід. Це — майбутнє України, інтелектуальний скарб»,— запевнив очільник податкового відомства Черкаської області.

Не залишаться поза увагою і студенти, які працюють і заробляють собі на навчання. Як зазначив Петро Хукаленко, під час деклараційної кампанії було багато нарікань від працюючих студентів і їхніх батьків на те, що через незначну заробітну плату діти не отримали податкову знижку з податку на доходи фізичних осіб, а батькам таких студентів надання податкової знижки законом не передбачено. Водночас тисячі студентів працюють нелегально. А могли б уже з 18 років мати і трудовий стаж, і соціальний пакет. Під пильним контролем податківців і випускники загальноосвітніх шкіл, адже не всі вступатимуть до вишів, коледжів — чимало вчорашніх школярів уже зараз шукають роботу.

«Я хочу, щоб усі — від наймолодших до найстарших пам’ятали, що легальна зайнятість, реальна заробітна плата і податки з цієї зарплати — це закон. Тож прошу усіх небайдужих черкащан разом захистити наших дітей, наше майбутнє, майбутнє нашого регіону. Пропоную повідомляти за телефоном спеціальної «гарячої лінії» ДПА у Черкаській області 33-91-17 з 9.00 до 18.00 про всі відомі випадки неофіційного працевлаштування молоді, заниження роботодавцями офіційної заробітної платні молодим працівникам, виплати її «в конвертах» тощо. Кожне повідомлення буде ретельно перевірено. Конфіденційність отриманих відомостей гарантується», — підсумував голова ДПА у Черкаській області.

Життя без боргів

На жаль, зараз в Україні є чимало підприємств-боржників, які мають можливість розрахуватися з працівниками, але не роблять цього, приховуючи від колективів реальний стан справ.

У Черкаській області, зі слів Петра Хукаленка, наразі заборгованість з виплати заробітної плати мають 17 економічно активних підприємств на суму 7930,3 тис. грн. Порівняно з початком року сума боргу збільшилась на 1600,2 тис. грн. 11 боржників — підприємства обласного центру.

Серед найбільших боржників, які мають можливість розрахуватися з працівниками, але водночас накопичили значну заборгованість із виплати заробітної плати, — КП «Аеропорт Черкаси» (борг — 1079 тис. грн. — становить 13,6% від загального зарплатного боргу економічно активних підприємств); КП «Черкасиелектротранс»; ДП «Черкаське будівельно-монтажне управління»; мостобудзагін № 78 ПАТ «Мостобуд»; КП «Облпаливо» Черкаської обласної ради тощо.

Голова ДПА у Черкаській області запевнив, що податківці вживали і надалі вживатимуть усіх передбачених законом заходів для повної ліквідації боргів із заробітної плати і забезпечення своєчасної її виплати всім працівникам усіх підприємств регіону. Він підкреслив, що «цього року проблему боргів із виплати заробітної плати на Черкащині податківці мають вирішити. Зар плати в регіоні виплачуватимуться виключно за законом. Такою є принципова позиція керівництва ДПА у Черкаській області».

Петро Хукаленко також зазначив, що, як і раніше, матеріали щодо рейдів і поточних результатів перевірочної роботи регулярно оприлюднюватимуться.


Тетяна ПОЛІЩУК,
начальник відділу масово-роз’яснювальної
роботи та звернень громадян ДПА у Черкаській області