Новини

Звітує УПМ ДПА у Хмельницькій області

  • Заходами, проведеними за участю підрозділів УПМ ДПА у Хмельницькій області з початку року, мобілізовано до Держбюджету України 15,9 млн. грн.
  • У ході проведення оперативних заходів зі скорочення податкового боргу до держбюджету спрямовано 1,2 млн. грн.
  • Викрито 45 злочинів у сфері оподаткування, у тому числі 36 — тяжких та особливо тяжких.
  • За порушеними у поточному році кримінальними справами встановлено збитків на загальну суму 19,9 млн. грн., з яких відшкодовано 7,9 млн. грн., накладено арешт на майно в розмірі 10,6 млн. грн.
  • Установлено 38 фактів необґрунтованих заяв на відшкодування ПДВ, у результаті чого зменшено суму, заявлену до відшкодування з держбюджету, на 22,085 млн. грн.
  • Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 2,6 млн. грн.
  • Стягнуто готівкових і безготівкових коштів із конвертаційних центрів і фіктивних фірм на суму 1,3 млн. грн.

«Конверт» розкрили і... знищили

Працівники податкової міліції Хмельниччини припинили функціонування міжрегіонального конвертаційного центру, через рахунки якого було незаконно переведено у тіньовий сектор економіки понад 45 млн. грн.

Організатором злочинної схеми виявився директор одного з хмельницьких товариств з обмеженою відповідальністю, який залучив до неї декілька підприємств, зареєстрованих у столиці. Необлікована готівка надходила до «конверту» від реалізації скретч-карт оператора мобільного зв’язку поза податковим і бухгалтерським обліком через налагоджену мережу торгових точок. З оператором розраховувалося головне підприємство, яке легалізувало отримані від продажу карток тіньові кошти, надаючи «послуги» підприємствам-вигодонабувачам в отриманні готівки та протиправного податкового кредиту.

Протягом останніх двох років цими «послугами» скористалися десятки підприємств переважно будівельної галузі у Хмельницькій, Вінницькій, Миколаївській, Київській областях та м. Києві.

Наразі за фактами порушено кримінальну справу, триває слідство.

З павутинних схем зіткано килими

Перекрито міжнародний тіньовий канал постачання килимів з Туреччини на речові ринки України.

У сегменті постачання товарно-матеріальних цінностей викриті податківцями тіньові операції у масштабах України становили від 30 до 40% товарообігу цієї високоліквідної продукції.

Ділки у м. Хмельницькому створили приватне підприємство та залучили додатковий ланцюг постачальників з інших міст України. Це давало змогу маскувати протизаконну діяльність, оскільки за відсутності основних фондів головною була робота з фальсифікації документів, у яких занижувались вартість і обсяги поставлених товарів. Посадові особи головного підприємства, задіяного у протиправній схемі, маючи перед бюджетом зобов’язання зі сплати ПДВ, вносили у звітність неправдиві відомості щодо постачання килимових виробів від низки підприємств. Це давало їм змогу незаконно формувати податковий кредит.

У цілому сума ухилення від сплати ПДВ становить майже 5 млн. грн. Водночас, здійснюючи контроль за діяльністю інших суб’єктів господарювання, керівники головної фірми надавали їм послуги з реконвертації тіньової готівки.

За фактом порушено кримінальну справу.


Олександр СЕВАСТЬЯНОВ,
ДПА у Хмельницькій області