Статті

Диво-сила богатирська

Національний університет ДПС України готується прийняти на власному стадіоні Євро-2012, а днями організував змагання найсильніших людей України.

Ідею проведення цьогорічного богатирського турніру, організованого Професійною лігою стронгменів України разом із клубом «Конюшок Спорт», саме у спорткомплексі Національного університету ДПС України радо підтримав ректор університету Петро Мельник й усебічно сприяв його бездоганній підготовці, бо щиро вважає, що такі заходи мають не розважальний, а передусім виховний характер.


У власному домі й стіни допомагають. У влучності цієї простої істини переконався і один із десяти учасників турніру — першокурсник заочного відділення факультету фінансів і банківської справи, а паралельно викладач кафедри фізкультури, тренер з атлетичної гімнастики податкового університету 24-річний Олексій Копишинський. Це один із десяти богатирів, які, з’їхавшись до м. Ірпеня з різних куточків України, змагалися за титул найсильнішого, демонструючи не лише богатирську силу та міць, а й витривалість, волю до перемоги — такі найважливіші якості, які мають бути притаманними справжньому захиснику.

Чотири години поспіль під палючим сонцем, що лише зрідка ховалося за хмари, спортсмени, викликаючи шквал емоцій на глядацьких трибунах, змагались у семи видах вправ. У першому — трак-пулі — найкращий результат показав 39-річний Борис Курбатський, зрушивши з місця 16-тонний бензовоз і протягнувши його 14 м 16 см! У другій — лог-ліфті — з піднімання 120-кілограмової колоди найвправнішим виявився Віталій Міхеєв, який за 1 хвилину підняв колоду 7 разів.

Гучні овації вболівальників зірвав гість турніру — дворазовий володар титулу «Найсильніша людина України» Олександр Лашин із м. Маріуполя. У показовому виступі він установив одразу два рекорди України: у «колоді» за 1 хвилину зробив три підйоми маси 155 кг та однією рукою тричі підняв гантель масою 92 кг.

Однак не всі учасники змагання змогли подолати 20-метрову дистанцію з двома 180-кілограмовими валізами в руках. Не всім богатирям виявилося під силу припідняти автомобіль «Нива» масою 300 кг. Та глядачі гідно оцінили кожну спробу, підтримуючи спортсменів оплесками й схвальними вигуками.

Видовищними були й інші «розваги» богатирів: перекидання величезних (у людський зріст і масою 360 кг) автомобільних покришок, перенесення 100-кілограмових мішків, подолання дистанції з «коромислом» на плечах масою у 360 кг. Заключний акорд — вправа «міцний горішок». Трибуни зірвалися гучними оплесками, коли з’ясувалося, що  майже 40 секунд протримав автопокришку масою 360 кг богатир з Національного університету ДПС України Олексій Копишинський.

Рефері турніру — Кирило Чупринін, переможець Кубка світу з Ігор горців, дворазовий чемпіон світу в команді, володар титулу «Найсильніша нація планети», та Василь Вірастюк, {h}Василь ВІРАСТЮК:
«Хочу звернутися не лише до атлетів, а й до всіх молодих людей на трибунах, які прийшли нас підтримати. Будьте сильними, мужніми, не стійте на місці, розвивайтеся. Вам — майбутнім податківцям побажаю передусім зростання професійного, бо сильний не тільки той, що має в руках силу, а й сильний духом, думками, прагненнями»{/h} президент Професійної ліги стронгменів України, дворазовий володар титулу «Найсильніша людина планети», чотириразовий володар титулу «Найсильніша нація планети», семиразовий володар титулу «Найсильніша людина України», — підсумувавши результати спортсменів з усіх видів вправ, оголосили імена переможців. Бронзову нагороду виборов Дмитро Тишецький із м. Черкас, віце-чемпіоном став Борис Курбатський з м. Макіївки, а чемпіонський титул дістався володарю титулу «Призер чемпіонату світу до 105 кілограмів» (2004—2007 рр.) Сергію Конюшку. Представник Національного університету ДПС України Олексій Копишинський посів у турнірі п’яте місце.


Світлана СЕРЕДЕНКО

Змагання найсильніших людей України

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42