ПДФО/ВЗ

Право на податкову знижку щодо сплачених процентів за умовами молодіжного житлового кредиту

Чи має право на податкову знижку фізична особа щодо сплачених відсотків за умовами молодіжного житлового кредиту?


Відповідно до п. 175.1 ст. 175 Податкового кодексу платник податку — резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року. Тобто повернення податку на доходи фізичних осіб може здійснюватися лише в межах сум, які фактично надійшли до бюджету від конкретного платника податку у звітному році.

Таким чином, якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може тільки в частині особисто сплачених ним відсотків, але при дотриманні інших умов, передбачених пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 та ст. 175 Податкового кодексу. При повній компенсації відсотків за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник податку не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.