Новини

Спільні алгоритми

Податківці України та Франції обговорили, як підтримати малий та середній бізнес, але при цьому не підтримувати мінімізаторів податків.


Днями відбувся робочий візит делегації українських податківців до Франції. Протягом цієї поїздки вітчизняні фахівці провели низку зустрічей із французькими колегами, аби вивчити досвід цієї країни щодо підтримки малого та середнього бізнесу.

«І перед Україною, і перед Францією стоять одні й ті самі проблеми — як підтримати малий та середній бізнес, але водночас організувати механізми сприяння так, щоб ними не могли скористатися суб’єкти тіньової економіки. Дрібні підприємці — основа національної економіки в європейських країнах, саме вони складають середній клас. І вони, безумовно, потребують підтримки. Наше завдання — виробити такі спільні алгоритми надання пільг, до яких не матимуть доступу шахраї, зацікавлені лише в мінімізації податків», — пояснив керівник української делегації  заступник Голови ДПС України Олександр Клименко.

За його словами, саме питання застосування спрощених моделей оподаткування, «податкових канікул» та упередження використання таких моделей для ухилення від оподаткування стануть основною темою під час консультацій з податковим відомством Франції.

Водночас податківці України мають намір ознайомитися з досвідом застосування норм Податкового кодексу. «На жаль, слід визнати, що з кодифікацією податкового законодавства Україна порівняно з Європою спізнилася не на роки, а на десятиліття. Наприклад, у Франції Кодекс діє з початку 50-х років минулого століття й зазнає змін щороку, під час прийняття державного бюджету. Процес коригування податкового законодавства у наших колег налагоджений та безболісний», — підкреслив Олександр Клименко.

Заступник Голови ДПС України додав, що міжнародна співпраця з податковими відомствами європейських країн має на меті залучення до вітчизняної практики загальноєвропейських принципів податкової політики — у рамках спільного курсу на євроінтеграцію.