Новини

Податківці Словаччини планують запозичити українську версію ризикоорієнтованої системи податкового аудиту

Про це йшлося під час робочої зустрічі Голови ДПС України Віталія ЗАХАРЧЕНКА та генерального директора Податкового директорату Словацької Республіки Ігоря КРНАЧА.


Керівник українського податкового відомства привернув увагу гостя до таких переваг ризикоорієнтованої системи,{h}Довідково.
Система раннього виявлення й припинення діяльності тіньового сектора економіки та руйнування схем мінімізації податків (ризикоорієнтована система) — дистанційний податковий аудит загроз ухилення від оподаткування шляхом аналізу наявних баз даних за допомогою спеціальних комп’ютерних програм.{/h} як відсутність втручання у діяльність сумлінних платників та усунення людського фактора від процедури моніторингу.

«Формування плану перевірок підприємств за ступенем ризику можливого ухилення від оподаткування дало можливість зменшити кількість перевірок і водночас покращити якість контрольно-перевірочної роботи. А це, відповідно, підвищило добровільну сплату податків», — зазначив Віталій Захарченко.

Нагадаємо, що система раннього виявлення й припинення діяльності тіньового сектора економіки та руйнування схем мінімізації податків запрацювала з лютого 2011 р. Завдяки цій новації додаткові надходження порівняно з минулим роком зросли майже вдвічі (з 19 до 34 млрд. грн.). Водночас кількість перевірок постійно скорочується: у І кварталі 2011 р. — на третину,
у ІІ — більш як на 50%.