Аналітика

Від бід врятує бронежилет

Понад 20 років у м. Києві успішно займається розробкою сучасних високоефективних засобів індивідуального та колективного бронезахисту ТОВ «Матеріалознавство», відоме на ринку під торговою маркою МАТЕ. Вихідці з академічного інституту, які мають навички в розробці спецтканин, спецкомпозитів, спецкераміки, поєднали чудову теоретичну підготовку із практичним досвідом у виробництві й упевнено лідирують на українському ринку якісної продукції.


Захист власної «рецептури»

Навіть столичні старожили, що мешкають у районі Лук’янівки, навряд чи знають, що по-сусідству шиють засоби бронезахисту для всіх силовиків країни, VІР-персон, елітних підрозділів, недержавних охоронних агентств і структур, а також усіх, кому загрожує реальна й потенційна небезпека. І це не дивно, адже таке спецательє не має яскравої вивіски, не рекламує продукцію в ЗМІ і взагалі розташоване на другому поверсі одного з невеликих непримітних будинків, який складно знайти в лабіринті інших будівель. Може, тому, що у вільний продаж бронежилети не надходять (ліцензійна діяльність перебуває під суворим контролем дозвільної системи МВС), а головні споживачі ТОВ «Матеріалознавство» знайдуть підприємство й без покажчиків. Гарна річ не потребує реклами. Краща реклама — позитивні відгуки. До речі, товариству ніколи не бракує клієнтів: нині криміногенна обстановка в країні напружена, тому бронежилети наші силовики замовлятимуть регулярно.

— Ми суворо стежимо за тим, аби збільшення обсягів виробництва не позначилося на якості продукції. Бажаючих шити «масовку» і «ширвжиток» достатньо. Я із самого початку діяльності залишив це заняття нашим конкурентам, — стверджує директор підприємства Сергій Колядин. — Як би пафосно це не звучало, але ми завжди пам’ятаємо, що під кожним нашим бронежилетом б’ється серце конкретного працівника, зрештою, просто людини, якій доводиться вступати у двобій зі злочинцем, протистояти агресії, виконувати оперативне завдання, перевозити кошти або проводити розмінування місцевості. Людина у формі ризикує життям, тож ми повинні зробити все, щоб уберегти її від поранень, інвалідності й смерті. Ми уважно стежимо за новинками наших  потенційних партнерів, які виготовляють балістичні тканини, високоміцні волокна, сталь і кераміку, з яких потім випускають аналогічну продукцію у світі. Вибираємо, безперечно, найкраще, надійне й перевірене. Тому наша продукція —  високоякісна, і залежно від сировини, яку ми використовуємо, має гарантію 5 — 10 років. До речі, всі бронежилети — власної «рецептури», яку розробили наші висококваліфіковані фахівці.

Куля серце не дістала

Подяки за якісну продукцію ТОВ «Матеріалознавство» отримує ще з часів кривавих подій у Ферганській долині. Трапляються і трагікомічні випадки — через неузгоджені дії один підрозділ обстріляв інший. Обійшлося без жертв завдяки нашому бронежилету. Такий багатошаровий пакет із синтетичної тканини врятував життя не одній людині. Наприклад, у випадку, що відбувся в підземному переході на Хрещатику при затримці грабіжника, один із працівників ДСО отримав кулю в груди. Якби не бронежилет, смертоносний метал обірвав би молоде життя.

— Бійця служби охорони врятувала бронепластина, яку ми вставляємо спереду й зі спини у бронежилеті, — згадує той випадок директор товариства. — Крім того, при виготовленні засобів бронезахисту ми використовуємо бронетканину з арамідних і високоміцних поліетиленових волокон, а також їх комбінації. Наша продукція захищає від куль короткоствольної та довгоствольної зброї, включаючи кулі зі сталевими й бронебійними сердечниками. Спеціальні бронежилети, обладнані гнучкими (рухливими) і твердими металевими та неметалевими бронеблоками, амортизаторами для гасіння енергії удару, гарантують захист від колючої і ріжучої зброї. Вага виробів залежно від класу захисту коливається від 1,5 до 15 кг.

Захищатися потрібно мізками

Водночас виробники бронежилетів (ТОВ «Матеріалознавство» лідирує з продажів в Україні, а також продає продукцію за кордон) стверджують, що їхні вироби самі по собі не гарантують стовідсоткову безпеку. Сергій Колядин любить повторювати: «Мене вчили, що захищатися слід насамперед мізками!» Недаремно існують тактики застосування бронежилетів. Для охоронця, інкасатора, спецназівця — всі різні. Важливо, щоб бронежилет не заважав, так би мовити, жити й працювати. Незручності, пов’язані з його застосуванням, потрібно зводити до мінімуму. Обираючи бронежилет, бажано точно знати, для чого він потрібний.

— Якщо людина поводитиметься, як «агнець на заклання», — переконаний Сергій Колядин, — ефективність застосування навіть нашого бронежилета буде істотно знижена. Були випадки, коли люди гинули від незначного, але несподіваного больового ефекту, викликаного влученням кулі в бронезахист. На випробуваннях ми робимо по п’ять пострілів із різного виду зброї в груди й спину манекена в бронежилеті, і він витримує такий обстріл. Проте крім стандартно рекомендованих шарів захисного матеріалу ми додаємо ще 10%. І нехай мене називають перестрахувальником, але я переконаний, що таким чином користувач нашого жилета отримує додатковий шанс на захист.


Олександр КРЮЧКОВ,
krolmi@ukr.net