ПДФО/ВЗ

Податкова знижка на витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій

Чи має право фізична особа включити до податкової знижки витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій?


Відповідно до пп. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу платник податку має право включити до податкової знижки звітного року фактично понесені витрати, зокрема суму витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше, ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Кодексу).

При цьому підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації.