Новини

Пустити брехливу чутку можна. Але хто їй повірить?

Днями в деяких електронних і друкованих ЗМІ з’явилася інформація з претензією на гучний скандал, суть якого зводиться до того, що «податкові міліціонери з Києва нібито напали на журналіста, який виступив на захист «дуже чесного» миколаївського бізнесмена. Цього «нещасного» люди в погонах нібито силою доставили для давання показань до головного відділу податкової міліції СДПІ у м. Миколаєві».


Варто зазначити, що далеко не всі читачі, ознайомившись із цими, так би мовити, публікаціями, повірили подібній інформації — невдалій спробі штучно роздути чергову істерію «про свавілля податківців». «Повірте, просто так податкова міліція, та ще з Главку, у наручниках людей не тримає, — читаємо один з відгуків на форумі «novosti-n.mk.ua». — На те, виходить, вагома причина є. А у нас лемент здійняли: свободу неплатникові податків…». А от ще один відгук, який ми друкуємо зі збереженням авторського стилю. «Податківці проводили слідчі заходи щодо ліквідації чергового «конверта» — центру відмивання «брудних» грошей. Розкажіть краще (звернення до журналістів — Авт.), що то за таких «шановних» бабловідмивачів удалося затримати?...» От ми й вирішили розповісти, а за відповідними роз’ясненнями журналіст «Вісника» звернувся до управління податкової міліції ДПА у м. Києві, працівники якого брали безпосередню участь у миколаївській спецоперації з демаскування групи осіб, підозрюваних у великій фінансовій афері й відмиванні грошей через цілу мережу фіктивних підприємств.

Перший заступник голови ДПА у м. Києві — начальник управління податкової міліції полковник податкової міліції Павло ПокормякПерший заступник голови ДПА у м. Києві — начальник управління податкової міліції полковник податкової міліції Павло ПОКОРМЯК: 

— Йдеться про несумлінну підприємницьку діяльність групи осіб, які створили цілу інфраструктуру фіктивних суб’єктів так званої господарської діяльності, що підпадає під частину другу ст. 205 Кримінального кодексу України. Гадаю, читачам цікаво буде довідатися про те, що чимало керівників нині діючих у країні підприємств різної форми власності, клюнувши на чорну готівку, скористалися послугами зловмисників і були втягнуті у злочинні схеми відмивання грошей і ухиляння від сплати податків, за що згодом доведеться відповідати за законом.

Тому на підставі судових постанов 31 травня працівниками нашого управління за участю підрозділу фіззахисту було здійснено виїзд до м. Миколаєва, де оперативно проведено обшуки офісних і житлових приміщень, а також транспортних засобів, що належали особам, які мають безпосереднє відношення до даної кримінальної справи. Вилучено предмети і документальні матеріали, які буде використано як докази по суті проведеного нами розслідування.

У ході вжитих заходів кілька фігурантів із числа місцевих підприємців було доставлено до головного відділу податкової міліції СДПІ у м. Миколаєві по роботі з великими платниками податків з метою проведення слідчих дій. Докладніше інформувати громадськість про осіб, які проходять у кримінальній справі № 56-2659, що наразі перебуває у провадженні слідчого відділу нашого управління, поки що не маю можливості, оскільки слідчі дії ще тривають.

Ми розуміємо інтерес журналістів до податкової тематики і надаємо їм необхідне сприяння. Водночас викликає подив та завзятість, з якою кілька миколаївських журналістів усіляко намагалися втрутитися в хід проведення слідчих заходів. Однак їх не було допущено на об’єкт, що охороняється, працівниками підрозділу фіззахисту, які виконували при цьому свої прямі функціональні обов’язки. Пізніше до працівників преси вийшов офіційний представник податкового органу, який і дав відповідні роз’яснення по суті справи.

Нікого із представників преси не було затримано, більше того — до жодного з них не застосовувалася фізична сила, про що свідчать фотографії самих же представників мас-медіа.

Тому, користуючись нагодою, з усією відповідальністю заявляю: працівники столичного управління податкової міліції, виконуючи слідчі заходи у м. Миколаєві, діяли чітко в рамках чинного законодавства.


Юрій НОВИКОВ,
novikov@visnuk.com.ua