Аналітика

«Тут панує незвичайна аура»

Так розповідають про туристично-оздоровчий комплекс «Привал» та сімейну базу відпочинку «У Лукоморья» ті, хто хоча б раз тут побував. Літо багатьох наших співвітчизників «посадило» на валізи: як би добре чи погано ми не жили, а відпочити на Півдні хочеться. Наприклад, у Криму, конкретніше — у Бахчисарайському районі, який захоплює своєю неповторною, зручною, добре обжитою частиною Кримського Передгір’я й ласкавим чорноморським узбережжям. Чудова природа, чисте повітря, цілющі джерела, мальовничі гірські озера, затишок і, звичайно ж, гостинність місцевих жителів приваблюють сюди дедалі більше людей. Багато хто з них віддають перевагу саме туристично-оздоровчому комплексу «Привал» та сімейній базі відпочинку «У Лукомор’я».


Майже ханський відпочинок

Дорогу до «Привалу» у Бахчисараї покаже вам навіть підліток. Комплекс розташований у мальовничому гірському куточку міста в оточенні реліктового ялівцевого гаю, поруч з історичною частиною Бахчисарая у 800 м від знаменитого Ханського палацу. З «Привалу» відкривається чудова панорама колишньої резиденції кримських правителів і околиць міста. Ця картина сплетення старих вуличок із розсипом вигадливих скель на протилежній стороні долини гідна пензля художника. Східний характер Бахчисарая притаманний і його головній вулиці: по обидва боки вона забудована ремісничими майстернями, крамницями, харчевнями, постоялими дворами, до яких «тиснуться» житлові будівлі. До речі, здавна славилися місцеві ювеліри, гончарі, чоботарі, які виготовляли сап’янові чоботи й черевики, мідники, а також зброярі. Карабіни, ножі й кинджали бахчисарайського виробництва значно перевершували за якістю турецькі.

Уже тільки заради того, щоб відчути всю атмосферу сьогодення кримско-татарського міста, потрібно приїхати до Бахчисарая. І нинішній господар «Привалу» Леонід Раєнко ще в 1998 р. передбачив перспективи туристичного розвитку цього регіону. Заповзятливий бізнесмен поставив перед собою мету — побудувати на гірських бахчисарайських пагорбах справжній райський куточок для відпочинку. Більше того, «Привал» сьогодні — це і цілодобовий комфортабельний готель, і база аматорів пішохідного туризму (звідси в гори ведуть 24 маршрути), і сучасний реабілітаційний центр здоров’я.

Любіть себе — опікуйтеся своїм здоров’ям

Тривалість життя людини залежить насамперед від сили духу, здорового способу життя, правильного харчування, споживання великої кількості чистої води і просто любові до себе. Так каже доктор Парк Йонг-Кук — професор традиційної медицини, доктор медичних наук нетрадиційної медицини. Всесвітньо відомий фахівець-реабілітолог працює в Європейському центрі реабілітації здоров’я «Рай-Парк», який уже третій рік діє у «Привалі». Він розробив власну методику лікування різних захворювань: зняття блокади енергетичної системи, звільнення каналів центральної нервової системи, розширення судин кровоносної системи, відновлення діяльності хребта, усунення головних болів, хвороб у плечах, руках, ногах, спині, попереково-крижовому відділі тощо.

Доктор Парк впливає на організм людини через хребет. На його думку, більша частина захворювань міститься саме в стовбурі людини — центральній нервовій системі хребта. При цьому Йонг-Кук не користується хімічними препаратами, не схвалює хірургічного втручання в області спини, хребта, вважаючи операції невиправданим видаленням хворих органів. Крім того, пан Парк дає рекомендації щодо програм індивідуального дієтичного харчування, вживання води, щодо спеціальних гімнастичних вправ, використовує азіатські й німецькі методи лікування по акупресурі, меридіанам центральної нервової системи, вдало доповнених сучасними розробками провідних спеціалістів Німеччини й Кореї.

«У Лукоморья»

Якщо ж вам хочеться поніжитися на морському березі, ви можете на якийсь час змінити туристичний «Привал» на справжній природний інгалятор — сімейну базу відпочинку «У Лукоморья», розташовану на заході Криму, між містами Севастополем та Євпаторією в селищі Піщаному. Тут беруть свій початок теплі кримські течії. Море чисте з пологими берегами. Близькість гір, садів яблунь, груш, персиків, черешні роблять цю місцевість особливо гарною. Тут практично не буває задушливої погоди: середня вологість повітря коливається в межах 60%, а середня температура влітку — не більше ніж +24 — 26о С. База відпочинку віддалена від шуму й метушні, тому якнайкраще підходить для сімейного оздоровлення.

— Уже понад 10 років я займаюся туристичним бізнесом, — розповідає власник ТОК «Привал» і сімейної бази відпочинку «У Лукоморья» Леонід Раєнко. — Дуже радує, що щороку до нас приїздять туристи з усіх країн СНД та далекого зарубіжжя. Ми можемо запропонувати їм відпочинок у горах і біля моря — на будь-який смак. Я пишаюсь тим, що живу й працюю в Криму, приношу користь і людям, і державі.


Олександр КРЮЧКОВ,
krolmi@ukr.net