Статті

23 — 27 травня в Ялті відбулося XVIII засідання Координаційної ради керівників податкових служб держав — учасниць СНД

У засіданні взяли участь представники податкових органів Вірменії, Азербайджану, Республіки Білорусь, Киргизстану, Казахстану, Росії, Таджикистану, Молдови та України, а також представники Виконавчого комітету СНД, Інтеграційного комітету ЄврАзЕС і податкових адміністрацій Латвії, Литви й Естонії.


На засіданні Координаційної ради керівників податкових служб держав — учасниць СНД (КСРНС СНД) було заслухано результати роботи, проведеної робочими групами й Радою відповідно до прийнятого Плану роботи на 2010 рік. Радою було реалізовано чимало заходів як операційного, так і стратегічного напряму.

Проаналізовано показники роботи податкових служб; питання обміну інформацією між податковими службами країн СНД; зміни, внесені до податкових законодавств держав — учасниць СНД; результати застосування спрощених режимів оподаткування суб'єктами малого підприємництва; складено Плани роботи робочих груп на 2011 рік і оновлені їхні склади.

Було обговорено участь КСРНС СНД у заходах, присвячених 20-річчю СНД. Розглядалося питання щодо ступеня виконання Стратегії економічного розвитку СНД на період до 2020 року в частині, що стосується компетенції Ради. Планами основних заходів щодо її реалізації намічено пріоритетні напрями, за якими співробітництво в рамках СНД та у рамках галузевих рад розвиватиметься в найближчій перспективі.

З метою реалізації заходів, запланованих на другому етапі реалізації Стратегії й зміцнення наукового співробітництва між країнами-учасницями, розглядалося питання формування базової організації СНД з підготовки й перепідготовки кадрів у сфері податків і оподаткування відповідно до міжнародних стандартів.

Ухвалено рішення про створення двох нових робочих груп, діяльність яких буде спрямовано на допомогу податковим службам у вирішенні проблем з адмініструванням податків, отриманих з використанням офшорних юрисдикцій, а також у сфері оподатковування майна.

Підсумки ялтинского засідання Координаційної ради керівників податкових служб, за одностайною думкою його учасників, сприятимуть зближенню й розширенню співробітництва податкових органів держав — учасниць СНД у найближчій перспективі.

Відповідно до ухваленого рішення наступне, XIX засідання Координаційної ради керівників податкових служб країн СНД очолить Голова ДПС України Віталій Захарченко.{h}Голова ДПС України Віталій ЗАХАРЧЕНКО:
«Знаменним фактом є присутність на засіданні Координаційної ради всіх глав податкових служб країн СНД і країн — учасниць цієї конференції, у тому числі представників прибалтійських держав. Це серйозний знак уваги до української податкової служби, за що ми щиро вдячні. До того ж відбулася ще одна знакова подія для України: починаючи з сьогоднішнього дня й увесь наступний рік Україна очолюватиме Координаційну раду, і я буду її керівником. Уже на сьогоднішній нараді обговорювалися дуже цікаві плани, пов’язані насамперед із гармонізацією й удосконаленням законодавств наших країн, прийнято низку домовленостей на міждержавних і міжурядових рівнях. Ми обговорили певні професійні питання. Така робота проводитиметься й надалі.
Нинішнього року відзначаємо 10-річчя створення Координаційної ради. Заходи, присвячені цій даті, планується провести в Російській Федерації, про що домовимося в робочому порядку й оприлюднимо цю інформацію»
{/h}

 XVIII засідання Координаційної ради керівників податкових служб держав — учасниць СНД