Новини

Назустріч дитячій мрії

Голова Київської міської організації профспілки працівників органів ДПС Микола АліповЩороку перед настанням літньої пори більшість батьків замислюються над тим, де б могли відпочити й набратися сил після навчального року їхні діти, тоді як у податківців столиці проблем із пошуком «місця під сонцем» для своєї малечі не виникає. Адже Київській міській організації профспілки працівників органів ДПС належить дитячий оздоровчий табір «Лісовий».


Розташовано табір у Пущі-Водиці. Він вважається найпрестижнішим у цій місцевості. Більше того, з 2007 р. табір «Лісовий» очолює рейтинг державних оздоровниць для дітей в Україні та країнах СНД. А в березні 2011 р., за офіційними даними Держкомстату України та відповідно до Європейського стандарту рейтингування, серед 350 тис. суб’єктів господарювання нашої держави було проведено відбір до «Ліги кращих» 2010 р. У цьому рейтингу ДОТ «Лісовий» узяв гору над конкурентами, посівши десяте місце згідно з профілюючою КВЕД 85.11.3 «Діяльність санаторно-курортних закладів» за підсумками двох останніх років серед підприємств усіх форм власності, що зареєстровані та діють у м. Києві. У зв’язку з цим директора табору Віру Петрук нагороджено орденом «Зірка економіки України» та сертифікатом «Керівник року — 2010», а табір отримав статус «Підприємство року — 2010» з відповідним свідоцтвом лідера економіки України.

Путівки до табору розраховано на дітей членів столичної профспілки працівників органів ДПС віком від 7 до 14 років. На сьогодні під опікою організації перебуває 1050 дітей, а в цілому вона нараховує 5146 членів. Профспілкова вартість путівки на 21 день становить 2660 грн., але працівники органів ДПС м. Києва мають змогу придбати її на пільгових умовах — усього за 862 грн.

Діти податківців кожного разу з нетерпінням чекають зустрічі з улюбленим табором і повертаються звідти сповнені приємних вражень та нових знайомств. Чим саме їх приваблює дитяча оздоровниця?

Табір вирізняється насамперед високим рівнем організації дозвілля. Спортивні змагання та розважальні заходи роблять відпочинок школярів яскравим і незабутнім. До речі, команди табору «Лісовий» неодноразово перемагали у змаганнях з футболу та легкої атлетики, ставали першими на чемпіонатах  КВК.

Культурну програму розробляють і втілюють у життя кращі педагоги та студенти Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка. У таборі створено відповідні умови для розкриття й реалізації внутрішнього потенціалу дітей, набуття ними комунікативних навичок, швидкої адаптації кожної дитини в колективі.

До табору «Лісовий» приїжджали делегації педагогів з Японії, Німеччини, Чехії, Словаччини, Польщі та США для того, щоб навчитися правильно організовувати дитячі заходи.

Те, як виглядає табір зараз, — результат зусиль Київської міської організації профспілки працівників органів ДПС, адже, як і всі подібні заклади, після розпаду СРСР він переживав важкі часи. За радянської доби в Пущі-Водиці функціонувало 16 піонерських таборів, з яких наразі залишилося чотири, у тому числі «Тимурівець» (нинішній «Лісовий») від Київського заводу «Укркабель», розташований на двох гектарах хвойного цілющого лісу, де за літо відпочивали сотні школярів.

За два останніх роки столична профспілка фактично побудувала на території колишнього табору «Тимурівець» новий сучасний табір, який має потужну котельню, сучасну їдальню, оснащену італійським обладнанням, спальний корпус, де прохолодно влітку і тепло взимку, адже кімнати утеплено за новітніми технологіями. У таборі п’ятиразове харчування, дво- та чотиримісні кімнати зі зручними меблями, душовими на кожному поверсі та цілодобовою подачею гарячої води.

Керівництво табору з радістю приймає в мальовничому куточку під Києвом дітей не тільки зі столиці, а й з інших регіонів України, та й до того ж не лише дітей податківців. Так, у травні 2009 р. у ДОТ «Лісовий» на оздоровленні та відпочинку були діти-сироти та позбавлені батьківського піклування. За вагомий внесок у розвиток їхніх талантів директор і колектив табору отримали подяку від Міжнародної громадської організації «Назустріч мрії».

Наразі щомісяця в таборі «Лісовий» мають змогу оздоровлюватися 80 дітей. Профспілка разом з керівництвом ДПА у м. Києві та Центральної ради Всеукраїнської профспілки працівників органів ДПС вживають заходів, спрямованих на збільшення кількості місць у таборі, будівництво за новими технологіями ще одного спального корпусу. Також у планах — модифікація існуючих об’єктів для розваг та розвитку (плавального басейну, спортивного майданчика, ігротеки). Все це покликане покращити умови відпочинку та оздоровлення дітей — майбутнього нашої держави.