Новини

Кіровоградщина

Опікуватись вихованцями Світловодської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І — ІІІ ступенів № 1 для Кіровоградських податківців уже стало доброю традицією. Тому шефи — працівники ДПА у Кіровоградській області та Світловодської ОДПІ у цьому виховному закладі є бажаними гостями.


Директор Світловодської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І — ІІІ ступенів № 1 Антоніна ТКАЧ:

«У нашому закладі навчаються діти-інваліди з дефектами зору та розумово відсталі, сироти та ті, яких позбавлено батьківської опіки. На жаль, факти усиновлення таких дітей — надзвичайна рідкість, тому перебувають вихованці у нас усі 11 років. Тут вони у межах своїх можливостей навчаються не тільки грамоті, а й танцям, співам, беруть участь у позакласних заходах. Ми допомагаємо розкритися кожній дитині, повірити у власні сили, можливості, які розвиваємо та вдосконалюємо.

Звісно, повсякчас намагаємось оточити їх теплом та турботою, прагнемо створити домашній затишок, щоб хоча б частково замінити їм найрідніших людей. Однак нашого піклування й уваги замало, тому наші вихованці з неймовірною радістю зустрічають на порозі будь-кого з гостей. Надто податківців, які пам’ятають про своїх підшефних не тільки у передсвяткові дні, а й підтримують їх весь рік»

Заступник голови ДПА у Кіровоградській області Віктор ОЗЕРНИЙ:

«Щоразу, плануючи поїздку до своїх підшефних, ми передусім виходимо із практичних міркувань — прагнемо привезти щось корисне, конче потрібне. Саме життя змушує бути реалістами. Ось і цього разу, щоб підтримати й хоча б частково полегшити роботу нянь та вихователів, інших працівників школи-інтернату, закупили побутову техніку. А дітлахам подарували спортивний інвентар. Вирішили, що він буде доречним на порозі літніх канікул. І, звісно, обов’язковий атрибут будь-якого походу в гості — солодощі, які роздаємо особисто кожному в руки. І діти неймовірно радіють цьому, бо кожен з них прагне не загальної уваги, а особистої.

Коли повертаємося з такої гостини, нас переповнюють подвійні почуття: болю, жалю, можливо, навіть провини за те, що ці діти не знають тепла рідного дому, і водночас радості за те, що вони сильні духом, любов’ю та вірою. Хочеться не лише вручити кожному з них подарунок, а й поділитися сердечним теплом, дати зрозуміти, що вони комусь потрібні, що хтось про них пам’ятає і дбає. А ще, можливо, посіяти зернятка надії на світле майбутнє, яке уявляється їм красивим і щасливим»


Анжела ДЗІНЗЮРА,
ДПА у Кіровоградській області