Новини

Львівщина

Працівники податкової міліції Львівщини потоваришували з вихованцями Винниківської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату зовсім недавно — лише півроку тому. Однак незважаючи на такий короткий термін між ними склалися надзвичайно теплі відносини. У школі-інтернаті для дітей з малими і неактивними формами туберкульозу навчаються та оздоровлюються 212 учнів, серед яких діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з неповних, малозабезпечених, багатодітних та асоціальних сімей.


На стіні в кабінеті директора школи-інтернату Лілії Свистович — кумедні ведмежата, сердечка, ангелочки та квіти й напис: «Усе можливо!» Це випускники-2010 залишили про себе художню згадку. Мабуть, саме цей напис і є життєвим кредо кожного вихованця школи-інтернату, де панують гармонія в стосунках, мир, злагода й любов. Діти по-справжньому люблять своїх вчителів, наставників. І хоча доля цих малюків не пестила, окрім вихователів Бог послав їм чудових друзів-шефів, які з великою любов’ю і терпінням прищеплюють їм те, чого не дали батьки.

Протягом півроку шефи провели для дітей кілька цікавих акцій і подарували чимало корисного: якісне шкіряне взуття, спортивний одяг, спортивний інвентар, музичний центр з караоке і, звісно, солодощі, без яких не обходяться жодні відвідини.

Директор Винниківської школи-інтернату Лілія СВИСТОВИЧ:

«До знайомства з працівниками податкової міліції людина у формі викликала в наших дітей негативні асоціації. П’янство батьків та бурхливі сварки з бійками здебільшого закінчувалися приходом міліції. Шефи зуміли завоювати не тільки авторитет і довіру, а й щиру повагу і дитячу любов. Що не кажіть, а їм не вистачає батьківської уваги, ласки, допомоги й підтримки. Тому вони неймовірно радіють і з нетерпінням чекають на візит друзів-шефів. Хлопчаки пишаються такою дружбою,  адже вони отримали професійні уроки рукопашного бою, майстер-клас щодо затримання злочинців та прийомів самооборони.

 Звісно, спершу я була здивована, а потім приємно зворушена великою людяністю та добротою податкових міліціонерів, зокрема начальника УПМ ДПА у Львівській області Петра Юрченка, який постійно телефонує, цікавиться нашими проблемами та потребами. А з якою теплотою і батьківською турботою він ставиться до наших вихованців, залюбки з ними спілкується! На Дереві Добра діти відвели керівникам податкової міліції Львівщини почесні місця. І таке визнання дорогого варте»

Перший заступник голови ДПА у Львівській області — начальник управління податкової міліції Петро ЮРЧЕНКО:

«Можливо, до благодійності можуть змусити розпорядження й накази керівництва, а до щирої дружби, яка, переконаний, у нас склалася з вихованцями й вихователями школи-інтернату, — ніколи. Вона має бути у кожного в душі. Вдячний погляд, щаслива посмішка та дитяча віра в дива вартує усіх скарбів та є найкращою винагородою за добру справу. Я неймовірно радію спілкуванню з цими дітлахами, і вони нас, дорослих, багато чому навчають».


Олена ГЛЕБА,
ДПА у Львівській області