Соціальне страхування

Призначення наукової пенсії та пенсії як матері інваліда з дитинства

Жінці виповнилося 25.11.2011 р. 50 років, вона має дитину-інваліда, інвалідність якій встановлено в 4 роки. Стаж наукової роботи становить 18 років. Чи має вона право на призначення пенсії за нормами Закону про наукову діяльність?


Згідно зі ст. 24 Закону про наукову діяльність пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої ст. 28 Закону про пенсійне страхування (для жінок — 30 років), та при досягненні пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування, за наявності стажу наукової роботи не менше 15 років.

Вік виходу на пенсію жінки 1961 року народження, визначений ст. 26 Закону про пенсійне страхування, становить 60 років.

Тобто право на призначення пенсії відповідно до Закону про наукову діяльність жінка набуде після досягнення 60-річного віку.

Проте з 26.11.2011 р. жінці має бути призначено пенсію як матері інваліда з дитинства за нормами Закону про пенсійне страхування.

Згідно з п. 25 Порядку № 22-1 визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акта огляду в МСЕК, медичним висновком установи охорони здоров’я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги.

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00