Статті

Податкова міліція завдала чергового потужного удару тіньовому ринку алкоголю

Донецькі бутлегери щодоби виготовляли близько 20 тис. пляшок алкогольного контрафакту, використовуючи при цьому потужності недіючого підприємства лікеро-горілчаної галузі.


Спрямовуючи зусилля на детінізацію ринку алкоголю та протидію незаконному обігу товарів підакцизної категорії, працівники податкової міліції ліквідували на території регіону нелегальне виробництво спиртних напоїв сумнівної якості в промислових масштабах з використанням спирту тіньового походження та фальсифікованих марок акцизного податку.

До незаконного промислу були причетні керівники одного з донецьких легальних заводів — виробників лікеро-горілчаних напоїв, які організували злочинну схему з виготовлення необлікованої горілчаної продукції та її збуту через торговельну мережу на території області та сусідніх регіонів.

Термін ліцензії на виготовлення лікеро-горілчаної продукції у підприємства закінчився ще в кінці минулого року, і з того часу офіційно сировину та марки акцизного податку воно не отримувало, бухгалтерську та податкову звітність про свою виробничу діяльність не вело.

Утім, як виявилось, незважаючи на це, виробничі потужності заводу продовжували працювати на повну силу, виготовляючи щодоби близько 20 тис. пляшок необлікованої горілки, яка маркувалася підробленими марками акцизного податку та реалізовувалася в торговельній мережі під виглядом продукції одного з діючих донецьких підприємств. При цьому використовувались етикетки найпопулярніших марок виробника — «Пшенична мрія», «Козацька», «Ексклюзив стандарт» тощо.

У ході оперативно-розшукових заходів працівники податкової міліції виявили на підприємстві три діючі виробничі лінії, кожна з яких могла виробляти до 6 тис. пляшок горілки на годину. Підпільне виробництво обслуговували 15 найманих працівників, офіційні трудові угоди з якими не укладалися.

Під час огляду території підприємства та складських приміщень, розташованих в одному з міст поблизу столиці шахтарського краю, вилучено близько 200 тис. пляшок нереалізованої горілки сумнівної якості, понад 30 т готового до розливу горілчаного сурогату, понад 80 т спирту контрафактного походження, велику кількість підроблених марок акцизного податку та понад 2 млн. одиниць склотари.

Загальна сума вилучених у бутлегерів товарно-матеріальних цінностей становить майже 20 млн. грн.

Наразі за даними фактами порушено кримінальну справу. У рамках її розслідування працівниками податкової міліції проводиться комплекс оперативно-слідчих заходів щодо встановлення повного кола фігурантів, причетних до нелегального промислу, місць реалізації горілки і каналів надходження сировини та інших витратних матеріалів, необхідних для її виготовлення.

Водночас зразки спирту та готової продукції тіньового виробництва направлено на дослідження з метою встановлення ступеня потенційної небезпеки для життя й здоров’я споживачів.

Заступник начальника ГУПМ ДПС України Борис ДзюбаЗаступник начальника ГУПМ ДПС України Борис ДЗЮБА:

«На сучасному етапі головним завданням підрозділів податкової міліції ДПС України є ліквідація підґрунтя незаконних економічних процесів та виведення активів тіньової економіки в легальний обіг. Один із важливих напрямів у реалізації цих завдань  — протидія незаконному обігу товарів підакцизної категорії, зокрема алкогольної продукції контрафактного походження.

З метою детінізації цієї сфери податковою міліцією ДПС України проводиться комплекс оперативно-розшукових, перевірочних та профілактичних заходів, спрямованих на ліквідацію міжрегіональних злочинних схем обігу тіньового алкоголю та протидію нелегальному ввезенню спиртової сировини і лікеро-горілчаної продукції на митну територію України.

Як результат з початку поточного року працівниками податкової міліції викрито понад 380 злочинів, пов’язаних з незаконним виробництвом та обігом підакцизних товарів і марок акцизного податку. Припинено діяльність 136 підпільних виробництв лікеро-горілчаних виробів. З незаконного обігу вилучено лікеро-горілчаної продукції на суму понад 62 млн. грн., а також понад 1,9 млн. л спирту на суму майже 48 млн. грн., з яких тіньовики змогли б виготовити понад 9,5 млн. пляшок сурогатних алкогольних напоїв.

Така позитивна динаміка діяльності працівників податкової міліції підтверджується й конкретними бюджетними показниками — за п’ять місяців поточного року від підприємств лікеро-горілчаної галузі отримано близько 1,8 млрд. грн. надходжень до державного бюджету, що на 240 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Посилення контролю ринку підакцизної продукції і в подальшому залишатиметься одним із пріоритетних напрямів діяльності підрозділів податкової міліції ДПС України».

На Луганщині вилучено найбільшу за останній час партію спирту нелегального походження 

Здійснюючи спеціальні заходи, спрямовані на викриття злочинів у сфері обігу продукції підакцизної категорії, співробітники податкової міліції Донецької та Луганської областей за координації представників центрального апарату податкової міліції ДПС України ліквідували глибоко законспірований міждержавний канал контрабандного переміщення спиртової сировини в Україну з Російської Федерації та вилучили одну з найбільших за останні роки на території регіону нелегальну партію спирту загальним обсягом понад 50 т.

Під час проведення комплексу спеціальних слідчо-оперативних заходів, спрямованих на перекриття каналів надходження контрафактного спирту до підпільного виробництва алкогольної продукції сходу України, податківці встановили, що в одному із селищ Луганської області за кілька кілометрів від державного кордону зловмисники облаштували базу зберігання спиртової сировини контрабандного походження.

Підпільний склал розміщувався на території колишньої місцевої тракторної бригади, яка нині належить приватній особі. Проводячи в рамках розслідування кримінальної справи обшук, оперативники податкової міліції виявили два вантажні автомобілі й автопричеп, спеціально обладнані для прихованого перевезення спирту, а також кілька інших ємностей для його зберігання. Під час їх огляду з’ясувалося, що там знаходиться близько 50 т прозорої рідини з характерним запахом спирту, орієнтовна вартість якого становить близько 2,5 млн. грн.

Як стверджують фахівці, цієї спиртової сировини тіньовикам вистачило б для виготовлення щонайменше 0,5 млн. пляшок сурогатної горілки. Крім того, податкові міліціонери не лише попередили постачання на вітчизняний ринок небезпечного для життя та здоров’я споживачів фальсифікованого спиртного, але й дали змогу легальним виробникам алкогольних напоїв реалізувати таку саму кількість своєї продукції, надходження акцизного податку від якої становитимуть приблизно 2,3 млн. грн.

Працівники податкової міліції проводять подальші слідчо-оперативні заходи, спрямовані на встановлення повного кола осіб, задіяних у контрабандних оборудках зі спиртом, та виявлення інших імовірних місць його зберігання.


Сергій СТЕПАНОВИЧ,
Головне управління податкової міліції ДПС України