Новини
Тема: ПДФО

Чи підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб грошові призи спортсменів — переможців районних змагань, якщо нагородження здійснює бюджетна установа (наприклад, за перше місце — 60 грн., за друге — 40 грн., а за третє — 20 грн.)?

Згідно з п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо доходів, одержаних, зокрема, у формі виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

Якщо база оподаткування, яку визначено з урахуванням норм п. 164.6 ст. 164 цього Кодексу, щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17%.

Як виняток за нормами абзацу першого п. 167.3 ст. 167 Податкового кодексу грошові виграші у спортивних змаганнях (крім винагород спортсменам — чемпіонам України, призерам спортивних змагань міжнародного рівня, у тому числі спортсменам-інвалідам, визначених у пп. «б» пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 цього Кодексу) оподатковуються за ставкою, визначеною у п. 167.1 цієї статті, тобто 15 (17)%.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту
начальника Управління адміністрування податків на доходи фізичних
осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Сергія НАУМОВА