Новини
Тема: ПДФО

Фізична особа отримала дохід у вигляді виграшу. Яка ставка податку на доходи фізичних осіб застосовується до такого доходу?

Пунктом 163.1 ст. 163 Податкового кодексу встановлено, що об'єктом оподаткування платника податку (як резидента, так і нерезидента) є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця.

Згідно з пп. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді виграшів та призів (крім виграшів та призів у державну грошову лотерею в розмірі, що не перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених законом).

Відповідно до абзацу першого п. 167.3 ст. 167 Податкового кодексу ставка податку становить подвійний розмір ставки, визначеної абзацом першим п. 167.1 цієї статті, бази оподаткування щодо доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім у державній та недержавній грошовій лотереї та виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) на користь резидентів або нерезидентів.

Отже, дохід у вигляді виграшу оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 30%. При цьому податковим агентом платника податку є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату).


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту —
начальника Управління адміністрування податків на доходи фізичних
осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Сергія НАУМОВА

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42