Новини
Тема: ПДФО

Чи є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб аліменти, що виплачуються фізичній особі за рішенням суду?

Пунктом 165.1 ст. 165 Податкового кодексу визначено перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Відповідно до пп. 165.1.14 цього пункту до такого переліку включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України від 10.01.2002 р. № 2947-III, за винятком виплати аліментів нерезидентом незалежно від їх розміру, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України.

Таким чином, аліменти, що виплачуються фізичній особі за рішенням суду, не є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту
начальника Управління адміністрування податків на доходи фізичних
осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Сергія НАУМОВА

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42