Новини
Тема: ПДФО

Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб допомога на лікування, зокрема оплата за рахунками коронарного стентування (операція щодо ішемічної хвороби серця)?

Підпунктом 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, в тому числі в частині витрат роботодавця на обов'язковий профілактичний огляд працівника відповідно до Закону України від 06.04.2000 р. № 1645-ІІІ «Про захист населення від інфекційних хвороб» та на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань у період загрози епідемій, згідно із Законом України від 24.02.94 р. № 4004-ХІІ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» за наявності відповідних підтвердних документів, крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.

Виходячи з вищезазначеного, за відповідності вимогам, передбаченим пп. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу, допомога на лікування, зокрема оплата за рахунками коронарного стентування (операція щодо ішемічної хвороби серця), не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту
начальника Управління адміністрування податків на доходи фізичних
осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Сергія НАУМОВА

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42